Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gaza
30.07.2014 16:48

Konflikt w Gazie. Watykan apeluje

Watykan skierował dziś do ambasad państw utrzymujących stosunki dyplomatyczne ze Stolicą Apostolską notę werbalną z wezwaniem, aby poważnie potraktowały kryzys na Bliskim Wschodzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Watykan skierował dziś do ambasad państw utrzymujących stosunki dyplomatyczne ze Stolicą Apostolską notę werbalną z wezwaniem, aby _ poważnie potraktowały _ kryzys na Bliskim Wschodzie, _ zagrażający podstawowym zasadom godności człowieka _.

Watykański sekretarz do spraw stosunków z państwami, arcybiskup Dominique Mamberti, oświadczył w związku z notą w wywiadzie dla Radia Watykańskiego: _ Jest naszym gorącym pragnieniem, aby wspólnota międzynarodowa potraktowała poważnie tę sprawę, ponieważ w grę wchodzą podstawowe zasady poszanowania ludzkiej godności, poszanowanie praw każdej osoby, aby możliwe było pokojowe i harmonijne współżycie jednostek i narodów _.

Zobacz atak na szkołę w Palestynie

_ Irak i inne kraje Bliskiego Wschodu są powołane do tego, aby stać się modelowymi przykładami współżycia między różnymi wspólnotami, w przeciwnym bowiem razie cały świat poniesie wielką stratę i będzie to fatalny prognostyk _ - podkreślił arcybiskup.

Szef watykańskiej dyplomacji oświadczył, że Stolica Apostolska _ śledzi z głęboką troską sytuację wspólnoty chrześcijańskiej na Bliskim Wschodzie _. Wskazał na sytuację w Mosulu na północy Iraku, tj. w mieście zajętym przez bojowników Państwa Islamskiego, w którym _ ekstremiści zajęli około 30 kościołów i klasztorów i wyrządzili w nich szkody _.

Arcybiskup nawiązał również do konfliktu zbrojnego między Izraelem a Hamasem w Strefie Gazy. _ To tragiczna, bardzo smutna sytuacja i istnieje ryzyko, że do niej przywykniemy _ - powiedział arcybiskup.

Mamberti powtórzył również wezwanie papieża Franciszka do władz politycznych poszczególnych krajów oraz do organizacji międzynarodowych, aby _ nie ustawały w wysiłkach w celu położenia kresu konfliktowi zbrojnemu i doprowadzenia do upragnionego pokoju dla dobra wszystkich _.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael nasila ataki. Kolejnych 100 ofiar Izrael nasilił działania militarne w związku ze śmiercią w poniedziałek 10 żołnierzy.
Izrael dopuścił się zbrodni? Gaza w ogniu Palestyńczycy nie mogą opuścić Strefy Gazy i tym samym nie mają szans na uratowanie życia.
USA i Unia skończyły rozmowy o pokoju. Decyzja Liczba ofiar wojny w Strefie Gazy po stronie palestyńskiej przekroczyła tysiąc osób. Sekretarz stanu USA i unijni dyplomaci chcą przekonać obie strony konfliktu do zawieszenia broni.
Tagi: gaza, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz