Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt PO z PiS. Wszystko przez katastrofę smoleńską

0
Podziel się:

Zdaniem Schetyny w polskiej polityce zapanował język wojenny, w momencie gdy padły słowa o zdradzie i zamachu smoleńskim.

Konflikt PO z PiS. Wszystko przez katastrofę smoleńską
(kprm.gov.pl)

Słowa polityków PiS, którzy oskarżają najważniejsze osoby w państwie o zdradę i udział w zamachu, są haniebne i nie ma na nie zgody - uważa Grzegorz Schetyna. Prokuratura powinna stawiać zarzuty, bo to jest łamanie prawa - powiedział Schetyna.

W jego ocenie, obecnie obserwujemy zaostrzenie sporu politycznego między PiS a PO wokół sprawy smoleńskiej, której kulminacją była druga rocznica katastrofy. Wówczas jak - podkreślił wiceszef PO - zapanował w polityce _ język wojenny _, kiedy z ust liderów PiS padały słowa o zdradzie i zamachu smoleńskim, który miał zacząć się już w Polsce.

_ - Ten język jest wojenny, jest więcej niż agresywny i jest językiem zniszczenia, kompletnej politycznej wojny. Trudno mi sobie wyobrazić, żebyśmy taki języki podjęli, żeby taka debata zajmowała przestrzeń polityczną _ - mówił Schetyna w Radiu Zet.

Według niego, nie ma zgody na słowa wypowiadane przez polityków PiS, którzy najważniejszym osobom w państwie zarzucają zdradę i udział w zamachu._ - To są słowa haniebne, nie ma na nie zgody. Powinny się tym zająć odpowiednie służby. Prokuratura powinna wyciągać wnioski i stawiać zarzuty, jeżeli łamane jest prawo, bo to jest łamanie prawa. Kłamstwo i agresja wpisana w język polityków PiS-u jest dzisiaj po prostu łamaniem prawa i powinny reagować państwowe służby _ - zaznaczył Schetyna.

Jak podkreślił, nie wyobraża sobie, żeby taki język zdominował polską politykę. _ - Mówię tutaj o oskarżeniach wobec najważniejszych polityków w państwie: prezydenta, premiera i ministrów, że stali za zamachem smoleńskim, że był zamach i że oni są jego autorami. To są słowa haniebne, sprzeczne z elementarnym poczuciem przyzwoitości i prawa _ - ocenił wiceszef PO.

Pytany o kwestie sprowadzenia do Polski wraku samolotu Tu-154M stwierdził, że rząd Polski _ nic nie może zrobić _. - _ Może zrobić prokuratura rosyjska, zamknąć postępowanie i wtedy będziemy mogli rozmawiać o przyszłości wraku _ - mówił. Dodał także, że zanim polskie postępowanie zostanie zakończone, opinia publiczna powinna być informowana o postępach i utrudnieniach w śledztwie.

_ - Czuję się w tej sprawie niedoinformowany. Prokuratura, nie mówiąc o postępach w śledztwie, zostawia miejsce na takie oskarżenia, które pojawiają się w ustach polityków PiS. Opinia publiczna nie wie i nie ma informacji. Tym bardziej w tą przestrzeń wchodzą kłamstwa i nieprawdziwe informacje _ - powiedział Schetyna.

Według niego, błędem jest, że nie reaguje się stanowczo na tezy stawiane przez polityków i środowisko związane z PiS. - _ Nie ma komisji (Millera) jako całości, Miller już nie jest ministrem spraw wewnętrznych i administracji, więc nie ma oficjalnej odpowiedzi na kłamstwa. To jest źle, bo nie ma drugiej strony _ - stwierdził.

_ - Jesteśmy wszyscy zawieszeni. Oczekujemy informacji od prokuratury o postępowaniu smoleńskim, a jedyną jaką otrzymujemy to tylko oskarżenia i kłamstwa, haniebne rzeczy, które mówią politycy PiS. Jesteśmy zakładnikami tej sytuacji _ - ocenił Schetyna.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk i jego ludzie uciekną przed Kaczyńskim. To pewne _ Prawdziwy premier _ dopiął swego, weźmie Warszawę - pisze Andrzej Zwoliński.
Są decyzje odnośnie emerytur i Kaczyńskiego Rafał Grupiński, szef Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, mówi o jej najważniejszych planach.
Obiecujemy dużo, ale każdy wie jak jest Według Beaty Szydło, wyjaśnienie katastrofy jest równie ważne jak gospodarka.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)