Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Zestrzelono śmigłowiec, nie żyje generał

0
Podziel się:

Ukraińska Gwardia Narodowa zlikwidowała grupę, która ostrzelała helikopter.

Konflikt na Ukrainie. Zestrzelono śmigłowiec, nie żyje generał
(PAP/Jakub Kamiński)

Prorosyjscy separatyści zestrzelili pod Słowiańskiem helikopter. Zginęło 12 żołnierzy. Informację potwierdzili przedstawiciele władz w Kijowie.

Aktualizacja 17:44

Przewodniczący parlamentu i pełniący obowiązki prezydenta Ołeksandr Turczynow poinformował, że separatyści wykorzystali rosyjski, przenośny, przeciwlotniczy zestaw rakietowy. W helikopterze było 14 wojskowych, w tym jeden generał.

Później ukraińska Gwardia Narodowa powiadomiła na swej stronie internetowej, że w zestrzelonym śmigłowcu zginęło 12 ludzi - sześciu wojskowych Gwardii, w tym załoga, i sześciu przedstawicieli oddziałów specjalnych Berkut. Według Gwardii jeden jej człowiek jest ciężko ranny. Potwierdzono też śmierć generała Kulczyckiego z Gwardii Narodowej.

Formacja ta poinformowała, że w ramach operacji przeciwko separatystom przeprowadzono ostrzał terenu, skąd ostrzelano śmigłowiec, i zlikwidowano grupę, która tego dokonała.

Na posiedzeniu Rady Najwyższej (parlamentu) Turczynow, który jest też jej przewodniczącym, zapewnił, że siły zbrojne Ukrainy uwolnią wschodnią część kraju od bojowników, a wszyscy winni poniosą karę. _ Jestem przekonany, że nasze siły zbrojne, struktury siłowe doprowadzą do końca oczyszczanie z terrorystów i wszyscy przestępcy, których obecnie finansuje Federacja Rosyjska, zbrojna Federacja Rosyjska, zostaną zlikwidowani lub znajdą się na ławie oskarżonych _ - oświadczył p.o. prezydenta.

Na posiedzenie Ukrainy przybył także minister obrony Mychajło Kowal. Powiedział, że nie będzie rotacji wojsk ukraińskich, które uczestniczą w operacji przeciwko separatystom na wschodzie kraju. _ - Wystawiliśmy wszystkie siły i środki. Osłaniamy wszystkie granice państwowe, jesteśmy gotowi do wypełnienia wyznaczonych zadań. Nie mamy ani jednego zbędnego człowieka _ - powiedział Kowal.

Minister zapewniał, że operacja na wschodzie Ukrainy toczy się zgodnie z planem i region ten zostanie oczyszczony z separatystów.

Od rana z okolic Słowiańska i Kramatorska nadchodzą informacje o trwających tam walkach. Po mieście krążą karetki, którymi prawdopodobnie przemieszczają się bojówkarze.

Ostrzeliwują oni ukraińskie pozycje z dzielnic mieszkalnych, wykorzystując mieszkańców jako żywe tarcze i licząc na to, że wojskowi nie odpowiedzą ogniem, ponieważ władze w Kijowie wielokrotnie zapewniały, że będą za wszelką cenę unikać ofiar wśród cywilów.

Czytaj więcej w Money.pl
Strzelanina w centrum Kijowa. Milicja zatrzymała napastnika Nieznane są powody, dla których 33-latek ranił wczoraj trzy osoby, w tym zastępcę mera Kijowa.
Strzały w Charkowie. _ To zawodowi prowokatorzy _ W wyniku zajść dwie osoby zginęły. Szef MSW apeluje do ludności, by nie ulegała emocjom.
Dziesiątki ofiar a władze: to nie my W Kijowie zginąć mogło nawet kilkudziesięciu demonstrantów. Lekarze mówią, że ginęli od kul. Ukraińskie MSW zaprzecza by milicja używała ostrej amunicji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)