Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
26.07.2014 18:04

Konflikt na Ukrainie. Zamachy na merów w Krzemieńczuku i Lwowie

Mer Krzemieńczuka został zabity pod domem. Zastrzelono go trzema wystrzałami z broni palnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KuRaQ/Юрко Дячишин/Wikipedia.org/CC 3.0)
Ołeh Babajew, Andrij Sadowy

W Krzemieńczuku w obwodzie połtawskim na centralnej Ukrainie zastrzelono dzisiaj Ołeha Babajewa, mera tego ponad 200-tysięcznego miasta. Wczoraj w nocy bronią przeciwczołgową ostrzelany został dom Andrija Sadowego, mera Lwowa. Pocisk uszkodził dach i okna.

MSW Ukrainy może zakwalifikować te dwa wydarzenia jako akt terrorystyczny - oświadczył doradca szefa tego resortu, Anton Heraszczenko.

Babajew został zabity, gdy wyrzucał śmieci ze swojego domu. Zastrzelono go trzema wystrzałami z broni palnej oddanymi z przejeżdżającego obok samochodu. Mer Krzemieńczuka umarł na miejscu.

Ukraińskie media piszą, że Babajew był bardzo popularny w swoim mieście i popierał wydarzenia na Majdanie Niepodległości w Kijowie, które doprowadziły do obalenia w lutym prezydenta Wiktora Janukowycza.

W dom mera Lwowa Sadowego trafił w nocy pocisk przeciwczołgowy _ Mucha _. Sadowy wraz z rodziną był w tym czasie poza miastem. Wystrzał uszkodził dach i okna budynku.

_ - Takie pociski niszczą pancerze. Dzięki Bogu nie było nas w domu _ - powiedział mer Lwowa cytowany przez gazetę internetową _ Ukrainska Prawda _. Sadowy oświadczył, że nie otrzymywał w ostatnim czasie żadnych pogróżek i nie wie o żadnym konflikcie, w związku z którym ktoś mógł zaatakować jego dom.

Ukraina prowadzi obecnie operację antyterrorystyczną z separatystami prorosyjskimi na wschodzie kraju. Kijów i inne miasta nękane są fałszywymi doniesieniami o bombach, podłożonych rzekomo w ważnych i uczęszczanych przez ludzi miejscach. Niektórzy eksperci wskazują, że za działaniami tymi stoi Rosja, której celem jest całkowite zdestabilizowanie sytuacji w tym kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Australia wyśle 100 policjantów na Ukrainę Przyłączą się oni do międzynarodowego zespołu, który ma zabezpieczyć miejsce katastrofy samolotu na wschodzie Ukrainy.
Odwołaliśmy Rok Polski w Rosji. Moskwa zła Dziennikarze opozycyjni wobec Kremla podkreślają, że polityka Władimira Putina prowadzi do pełnej izolacji ich kraju.
Polityczny chaos na Ukrainie Jaceniuk ogłosił, że obowiązki premiera ma wykonywać jego zastępca Wołodymyr Hrojsman. Dotąd jednak nie zgłosił oficjalnie swojej dymisji. To początek nowego kryzysu?
Tagi: sytuacja na ukrainie, konflikt na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz