Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Wojska rosyjskie wracają do baz

0
Podziel się:

Źródło w rosyjskim ministerstwie obrony wyjaśniło, że sprzęt i żołnierze zostaną całkowicie wycofani z okolic granicy z Ukrainą w ciągu kilku dni.

Konflikt na Ukrainie. Wojska rosyjskie wracają do baz
(AP/FOTOLINK/East News)

Rosyjskie wojska, które prowadziły planowe ćwiczenia na poligonach w pobliżu granicy rosyjsko-ukraińskiej, zaczęły wracać do miejsc stałej dyslokacji. Zajmie im to około 20 dni - powiedział szef rosyjskiego sztabu generalnego generał Walerij Gierasimow.

Generała zapytano na moskiewskiej konferencji w sprawie bezpieczeństwa, czy rosyjskie wojska wrócą do baz przed 1 czerwca. Gierasimow powiedział, że taka data nie była wymieniana.

_ - To (powrót wojsk) zajmie około 20 dni _ - powiedział Gierasimow. Oznajmił, że wycofywanie wojsk rozpoczęto w poniedziałek, 19 maja.

Źródło w rosyjskim ministerstwie obrony wyjaśniło, że sprzęt i żołnierze zostaną całkowicie wycofani z okolic granicy z Ukrainą w ciągu kilku dni, a około 20 dni zajmie przemieszczenie się oddziałów i sprzętu do stałych baz.

W poniedziałek służba prasowa Kremla poinformowała, że prezydent Rosji Władimir Putin nakazał wycofanie do miejsc stałej dyslokacji wojsk, które uczestniczyły w ćwiczeniach w trzech obwodach graniczących z Ukrainą - rostowskim, biełgorodzkim i briańskim.

Czytaj więcej w Money.pl
Pod Słowiańskiem zginął ukraiński żołnierz Do wojskowych strzelano z moździerza ustawionego na terenie przedszkola. Do ataku doszło dziś nad ranem.
Rosja wycofała wojska z ukraińskiej granicy Poinformowały o tym służby prasowe rosyjskiego Ministerstwa Obrony.
Pentagon potępił rosyjskie manewry Amerykanie wezwali Moskwę do podejmowania posunięć zmniejszających a nie zwiększających napięcie w rejonie granicy rosyjsko-ukraińskiej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)