Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt na ukrainie
20.08.2014 06:15

Konflikt na Ukrainie. W przyszłym tygodniu rozmowy w Mińsku

Przedmiotem rozmów ma być nie tylko konflikt we wschodniej części Ukrainy, ale także kwestie związane z wprowadzeniem w życie umowy stowarzyszeniowej Brukseli i Kijowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

26 sierpnia, w Mińsku mają odbyć się unijno-rosyjsko-ukraińskie rozmowy na temat sytuacji na Ukrainie. Poinformowała o tym Administracja Prezydenta Petra Poroszenki.

Ukraiński szef państwa rozmawiał na ten temat przez telefon z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso. Ten ostatni zgodził się, aby w mińskim spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Unii: szefowa dyplomacji Catherine Ashton, a także komisarze do spraw energetyki i handlu Günther Oettinger oraz Karl De Gucht. Przedmiotem rozmów ma być bowiem nie tylko konflikt we wschodniej części Ukrainy, ale także kwestie związane z wprowadzeniem w życie umowy stowarzyszeniowej Brukseli i Kijowa.

W weekend w Berlinie odbyło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec. Było ono poświęcone konfliktowi w Zagłębiu Donieckim. Nie przyniosło jednak żadnego rozwiązania.

W najbliższą sobotę w Kijowie będą rozmawiać prezydent Petro Poroszenko oraz kanclerz Niemiec Angela Merkel. Głównym tematem wizyty ma być konflikt rosyjsko - ukraiński, a także konkretne możliwości niemieckiej pomocy dla Ukrainy. Władze w Kijowie twierdzą, że jest to niezwykła wizyta świadcząca o bliskich stosunkach z Berlinem.

Czytaj więcej w Money.pl
Uchodźcy jechali z białą flagą i zginęli. Sprawka separatystów? Ukraińskim żołnierzom udało się odnaleźć świadków, którzy potwierdzają, że kolumna została ostrzelana przez separatystów.
Zawieszenie broni na Ukrainie? Szefowie MSZ nie mogli się dogadać Na wschodzie kraju kontynuowane są krwawe walki. W okolicach Ługańska został ostrzelany konwój z uchodźcami. - _ Zginęło wiele osób, w tym kobiety i dzieci _ - podała ukraińska armia.
Ukraina i Rosja zasiądą do jednego stołu. Tym razem bez Polski W Berlinie ważne spotkanie dyplomatów. Eksperci rozwiewają nadzieje: _ Polityczne rozwiązanie konfliktu niemożliwe _
Tagi: konflikt na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz