Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt na ukrainie
30.03.2014 16:14

Konflikt na Ukrainie. Spotkanie Ławrow-Kerry przyniesie rozwiązanie?

Jak podkreślił premier, pierwszym celem jest powstrzymanie Rosji przed dalszymi aktami agresji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

Spotkanie Kerry-Ławrow w Paryżu może dać szansę na dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu rosyjsko-ukraińskiego - ocenił premier Donald Tusk. Jak podkreślił, pierwszym celem jest powstrzymanie Rosji przed dalszymi aktami agresji wobec Ukrainy.

_ - Paryskie spotkanie Kerry-Ławrow może dać szasnę na dyplomatyczny sposób rozwiązania tego konfliktu _ - ocenił Tusk podczas dzisiejszej konferencji prasowej na Podkarpaciu.

Jak powiedział, pierwszym celem jest dzisiaj _ powstrzymanie Rosji przed dalszymi aktami agresji wobec Ukrainy _. Po drugie - mówił premier - trzeba pomóc Ukrainie przeprowadzić wybory oraz _ ustabilizować Ukrainę jako państwo _.

Dodał, że trzeba wspierać dyplomatyczne sposoby rozwiązania konfliktu. _ - Zdajemy sobie sprawę, że każde zaostrzenie konfliktu prędzej czy później dotknie także Polskę _ - zaznaczył Tusk.

Jak podkreślił, Polska prezentuje _ strategię stanowczości _, a jednocześnie _ obstawiamy pokój i pokojowe rozwiązania _. - _ Strategia ta każe nam uczestniczyć we wszystkich działaniach Europy, Stanów Zjednoczonych, które mogą rozbroić ten konflikt _ - wskazał szef rządu.

Tusk powiedział, że dedykuje swe słowa _ i politykom PiS, którzy chcieliby bardzo konfrontacyjnych zachowań, bardzo twardej postawy, i politykom SLD, którzy chcieliby poudawać, że nic tak naprawdę złego się nie stało _.

Sekretarz stanu USA John Kerry w niedzielę ma się spotkać w Paryżu z szefem dyplomacji Rosji Siergiejem Ławrowem. Wiceszef MSZ Rosji Siergiej Riabkow przyznał, że w sprawie Krymu rozbieżności między USA a Rosją są fundamentalne.

Jak dodał, _ trwają poszukiwania wspólnej podstawy, rozumnej i wyważonej, która mogłaby być ostatecznie zaproponowana wszystkim Ukraińcom, wszystkim siłom politycznym na Ukrainie, i która mogłaby być rozpatrywana przy obowiązkowym udziale regionów Ukrainy _.

Agencja Associated Press zapowiadając spotkanie szefów dyplomacji podała, że Kerry wracając z Bliskiego Wschodu zmienił plany, po międzylądowaniu w Irlandii zamiast wracać do USA, zostaje w Europie.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk: "Polska znaczy wolność!" Właśnie skończyło się specjalne orędzie Donalda Tuska.
Premier Tusk nie zgodzi się na "nową Jałtę" - _ Nie ma akceptacji dla pogwałcenia niepodległości Ukrainy _ - zaznaczył premier.
"Sankcje odbiją się na USA jak bumerang" Oto efekt rozmowy ministra spraw zagranicznych Rosji z sekretarzem stanu USA.
Tagi: konflikt na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz