Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jarosław Junko
|

Konflikt na Ukrainie. Separatyści strącili samolot wywiadowczy

0
Podziel się:

Piloci najprawdopodobniej zdołali się uratować.

Konflikt na Ukrainie. Separatyści strącili samolot wywiadowczy
(PAP/EPA/PHOTOMIG)

Prorosyjscy separatyści strącili samolot wywiadowczy sił zbrojnych Ukrainy w okolicach Słowiańska w obwodzie donieckim na wschodzie kraju - podały ukraińskie media, powołując się na świadków i sieci społecznościowe.

Według ich relacji maszyna została trafiona z działa przeciwlotniczego, gdy przelatywała nad Słowiańskiem. Nie udało się dotychczas potwierdzić tych informacji w ukraińskich resortach, które uczestniczą w operacji antyterrorystycznej w obwodzie donieckim i ługańskim.

Strącona maszyna to AN-30, wykorzystywany do prowadzenia rozpoznania obiektów naziemnych. W internecie umieszczono nagrania, na których widać płonący samolot, który pikuje w stronę ziemi.

Media piszą, że piloci zdołali się uratować. Jeden z użytkowników Twittera pochwalił ich, że nie pozwolili upaść samolotowi na miasto, lecz skierowali spadającą maszynę na las.

Informację o strąconym samolocie podał także sztab separatystów w Słowiańsku.

Operacja przeciwko separatystom na wschodniej Ukrainie trwa od początku kwietnia. Według ukraińskich władz zginęło w niej dotychczas 180 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
OBWE podało informacje o obserwatorach Wchodzący w skład dwóch grup obserwatorzy (OBWE), którzy znajdują się w rękach separatystów na Ukrainie, są cali i zdrowi - powiedział sekretarz generalny OBWE Lamberto Zannier.
Na Majdanie znów płoną opony W obwodach ługańskim i donieckim natomiast w nocy doszło do kolejnych starć.
W Doniecku trwają walki. Strzały na dworcu Świadkowie mówią o jednej osobie zabitej. Moskwa apeluje do Ukrainy o _ powstrzymanie operacji przeciw własnemu narodowi _.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)