Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Rosja musi zmienić politykę

0
Podziel się:

Według Komorowskiego nie ma możliwości, by państwa NATO zdecydowały się na jakąś formę interwencji militarnej na Ukrainie.

Konflikt na Ukrainie. Rosja musi zmienić politykę
(Piotr Tracz/REPORTER)
bEIMNRuJ

_ Kompromitacją prorosyjskich separatystów _ nazwał Bronisław Komorowski zestrzelenie Boeinga 777 nad wschodnią Ukrainą. Prezydent spotkał się po południu z premierem Donaldem Tuskiem. Rozmowa dotyczyła sytuacji po katastrofie samolotu pasażerskiego malezyjskich linii lotniczych.

W ocenie prezydenta, ta katastrofa może wpłynąć na zmianę polityki także na Kremlu.

_ - Sądzę, że jest to szansa, ale nie pewność, na dokonanie korekty w postaci odsunięcia podpowiadaczy z kręgów jastrzębi na Kremlu na rzecz środowisk politycznych, które szukałyby rozwiązania uwzględniającego potrzebę uznania opinii międzynarodowej, która oczekuje od Rosji zaniechania wspierania separatystów na Ukrainie _ - podkreślał prezydent.

bEIMNRuL

Zdaniem Bronisława Komorowskiego, nie ma możliwości, by państwa NATO zdecydowały się na jakąś formę interwencji militarnej na Ukrainie, ale są inne formy skutecznego nacisku:

- _ Wszyscy przywódcy świata zachodniego wyznaczają pewną granicę zaangażowania w sprawy ukraińskie i konflikt rosyjsko-ukraiński. Wskazując na niemożność użycia rozwiązań militarnych, ale wydaje się, że narasta determinacja świata zachodniego także jeśli chodzi o stosowanie broni ekonomicznej, presji i sankcji ekonomicznych. Są to bardzo poważne narzędzia nacisku _ - uważa prezydent Komorowski.

Dziś w Kancelarii Premiera Donald Tusk spotkał się z szefami MSW, MSZ i MON.
Z raportu polskich ekspertów wynika, że samolot malezyjskich linni lotnicznych rozbił się w wyniku trafienia rakietą, wystrzeloną z terenów kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów. Zginęło 298 osób dziesięciu narodowości. Na pokładzie prawdopodobnie nie było Polaków. Nie można jeszcze tego ostatecznie wykluczyć, ponieważ nie wszystkie ciała zidentyfikowano.

Czytaj więcej w Money.pl
Separatyści: Niech Poroszenko wycofa "wojska okupacyjne" Separatyści na wschodzie Ukrainy będą kontynuować walkę i odrzucają propozycje nowego prezydenta Ukrainy. Poroszenko w przemówieniu inauguracyjnym wezwał ich do złożenia broni.
Komorowski w Kijowie. Pomówi o współpracy Wizyta polskiego przywódcy ma być wyrazem wsparcia dla reform na Ukrainie. Planowane są też rozmowy m.in. o dwustronnej współpracy.
Komorowski: Ukraina mocno podzielona _ - Jest potrzebny prezydent ukraiński, który by potrafił w sposób przekonujący mówić do całej Ukrainy, także tej wschodniej _- powiedział Bronisław Komorowski.
bEIMNRvm
KOMENTARZE
(0)