Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Putin ponawia apel do Poroszenki

0
Podziel się:

- Na Ukrainie wszystkie strony zaangażowane w konflikt muszą natychmiast zaprzestać operacji militarnych i rozpocząć dialog na rzecz pokoju - oświadczył rosyjski prezydent.

Konflikt na Ukrainie. Putin ponawia apel do Poroszenki
(AP/FOTOLINK/East News)
bEKgczSd

Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał strony konfliktu na wschodzie Ukrainy do zawieszenia broni. Pozwoli to na rozpoczęcie negocjacji pokojowych - powiedział rosyjski przywódca w trakcie spotkania z hierarchami rosyjskiej Cerkwi prawosławnej.

_ - Z wielkim niepokojem i smutkiem obserwujemy wydarzenia we wschodniej Ukrainie. To okropne, to tragedia _ - cytuje słowa Putina agencja Reutera.

Na Ukrainie _ wszystkie strony zaangażowane w konflikt muszą natychmiast zaprzestać operacji militarnych i rozpocząć dialog na rzecz pokoju _ - oświadczył rosyjski prezydent. Wypowiedział się w czasie spotkania z patriarchą Cyrylem, zwierzchnikiem rosyjskiej Cerkwi prawosławnej, w związku z rocznicą urodzin prawosławnego świętego Sergiusza z Radoneża.

bEKgczSf

Putin dodał, że zwróci się do patriarchy o _ wniesienie wkładu w proces pokojowy _.

Rosyjski prezydent poinformował też, że jest w kontakcie z szefem państwa ukraińskiego Petrem Poroszenką. Wyraził nadzieję, że zdoła on rozwiązać definitywnie kryzys w swoim kraju.

Putin oświadczył, że ma nadzieję, iż Poroszenko _ zdoła przedstawić całemu narodowi ukraińskiemu, wszystkim mieszkańcom, kroki, które umożliwią osiągnięcie pokoju ostatecznego, całkowitego i trwałego na tym terytorium _.

W czwartek samolot Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych rozbił się na wschodzie Ukrainy. Wszyscy pasażerowie i cała załoga zginęli - łącznie 298 osób. Według ukraińskich i amerykańskich władz samolot został zestrzelony. W rejonie, gdzie spadł malezyjski boeing, trwają walki między prorosyjskimi separatystami a ukraińskimi siłami rządowymi.

bEKgczSl
Czytaj więcej w Money.pl
Putin stracił sojusznika w Holendrach Konflikt na wschodzie Ukrainy wejdzie obecnie w fazę aktywnej dyplomacji.
Merkel przed meczem spotkała się z Putinem Kanclerz Niemiec i prezydent Rosji uznali, że sytuacja na Ukrainie się pogarsza i opowiedzieli się za intensyfikacją wysiłków pokojowych.
Putin szuka przeciwwagi dla krajów Zachodu. Zamierza... W grę wchodzi nawet utworzenie wspólnego banku rozwoju, czyli alternatywy dla Banku Światowego.
bEKgczSG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)