Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Przywódca Tatarów apeluje, by nie zapominać o Krymie

0
Podziel się:

Wiedeńskie spotkanie z dziennikarzami zorganizowała Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), która prowadzi misję obserwacyjną na Ukrainie.

Konflikt na Ukrainie. Przywódca Tatarów apeluje, by nie zapominać o Krymie
(CC/Wikimedia)
bEJuaYjV

Tatarzy krymscy stanowią 12 proc. ludności Krymu. Byli przeciwni referendum w sprawie przyłączenia półwyspu do Rosji.

_ Jesteśmy niespokojni, ponieważ wraz z ostatnimi intrygami Rosji, okupacja Krymu przez Rosję zeszła na dalszy plan, w obliczu potencjalnego zagrożenia sił rosyjskich na wschodniej granicy Ukrainy _ - powiedział Dżemilew w Wiedniu.

_ Chcemy być częścią państwa ukraińskiego, odrzucamy tę aneksję (...). Mamy nadzieję, że społeczność międzynarodowa nie zapomni o okupowanych terytoriach Ukrainy _ - podkreślił.

bEJuaYjX

W środę Mustafa Dżemilew został pierwszym laureatem polskiej Nagrody Solidarności. Nagroda zostanie wręczona 3 czerwca przez prezydenta Bronisława Komorowskiego podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin rozmawiał z przywódcą Tatarów Jak podały służby prasowe Kremla, dyskutowano o sytuacji na Krymie przed referendum 16 marca w sprawie przyłączenia półwyspu do Federacji Rosyjskiej.
"Nie można zapomnieć o aneksji Krymu" _ - Aneksja Krymu to wydarzenie, które wstrząsnęło szczególnie mocno Niemcami i całą Unią Europejską - _powiedziała Angela Merkel.
bEJuaYky
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)