Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Prezydent Ukrainy wzywa Europę do reakcji na działania Putina

0
Podziel się:

Poroszenko rozmawiał na ten temat z szefem Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem - podało biuro prasowe ukraińskiego prezydenta.

Konflikt na Ukrainie. Prezydent Ukrainy wzywa Europę do reakcji na działania Putina
(PAP/EPA/ROBERT GHEMENT)
bEJUHdDp

Petro Poroszenko zaapelował do Rady Europejskiej, by potępiła działania Rosji, którą szef państwa oskarżył o przemycanie ciężkiego sprzętu wojskowego do kraju i atakowanie pozycji zajmowanych przez ukraińskich żołnierzy.

Poroszenko rozmawiał na ten temat z szefem Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem - podało biuro prasowe ukraińskiego prezydenta.

_ - Podczas rozmowy Petro Poroszenko wezwała Unię Europejską do wydania opinii w sprawie nielegalnego przepływu ciężkiego sprzętu wojskowego przez rosyjsko-ukraińską granicę i w sprawie ataku rosyjskich żołnierzy na ukraińskie pozycje wojskowe _ - dodano w dokumencie.

bEJUHdDr

Rzecznik prezydenta wyjaśnił, że nie chodzi o konkretne incydenty, do których doszło w ostatnim czasie, ale o _ wszystkie działania _ od wybuchu konfliktu na wschodzie Ukrainy między władzami kraju a prorosyjskimi separatystami.

Poroszenko poprosił Van Rompuya, by sprawa Ukrainy została wpisana do programu następnego szczytu szefów państw i rządów UE, który odbędzie się 16 lipca w Brukseli. Przewodniczący Rady Europejskiej zapewnił Poroszenkę, że na pewno tak się stanie - czytamy w komunikacie biura prasowego.

Wczoraj wiceminister spraw zagranicznych Rosji Grigorij Karasin oświadczył, że w wyniku ostrzału ze strony Ukrainy zginęła jedna osoba w Doniecku w obwodzie rostowskim na południowym zachodzie Rosji. Miasto to leży przy granicy z obwodem donieckim Ukrainy. Rosyjskie MSZ ostrzegło, że incydent ten może mieć _ nieodwracalne konsekwencje _.

Z kolei ukraiński resort spraw zagranicznych oświadczył, że ukraińscy żołnierze nie ostrzeliwali, nie ostrzeliwują i nie będą ostrzeliwać terytorium Rosji i dzielnic mieszkalnych.

bEJUHdDx
Czytaj więcej w Money.pl
Szturm w Doniecku. Strzały i eksplozje Bojówkarze wykorzystują między innymi opancerzony wóz rozpoznawczy.
Unia gotowa do konsultacji gazowych Pierwsze trójstronne konsultacje gazowe po kwietniowym liście Putina zostały zorganizowane 2 maja w Warszawie. Wzięli w nich udział komisarz Guenther Oettinger (na zdj.) i ministrowie energetyki z Ukrainy i Rosji.
Rosyjskie wojska zajęły kolejne lotnisko na Krymie. Ukraińcy kapitulują Ataku na obiekt niedaleko Eupatorii dokonało około 80 żołnierzy sił specjalnych.
bEJUHdDS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)