Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt na ukrainie
16.08.2014 18:10

Konflikt na Ukrainie. Prezydent Francji zabrał głos

Francja gotowa jest zorganizować nowy szczyt, podobny do tego, jaki miał miejsce 6 czerwca z okazji 70-lecia lądowania sprzymierzonych w Normandii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jmayrault/CC BY 2.0/Flickr)

Prezydent Francji ponownie wyraził zaniepokojenie z powodu napięcia między Ukrainą a Rosją. Wzywając Moskwę do respektowania integralności terytorialnej Ukrainy, zwrócił się również do Kijowa o umiarkowanie w działaniach wojskowych przeciwko separatystom.

Francois Hollande i przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso w rozmowie telefonicznej, której treść została podana do publicznej wiadomości w komunikacie Pałacu Elizejskiego, wyrazili _ zaniepokojenie sytuacją na wschodniej Ukrainie _.

Zarówno Hollande jak i Barroso wskazują na _ trudną sytuację humanitarną i potrzeby ludności w tej części Ukrainy _ oraz podkreślają, że konieczne jest stworzenie warunków, aby pomoc mogła tam dotrzeć i aby można było rozpocząć polityczne regulowanie sytuacji.

_ - Francja gotowa jest zorganizować nowy szczyt, podobny do tego, jaki miał miejsce 6 czerwca z okazji 70-lecia lądowania sprzymierzonych w Normandii: chodzi o stworzenie warunków do kontynuowania procesu _, który rozpoczął się uściskiem dłoni między prezydentem Rosji Władimirem Putinem i Ukrainy Petro Poroszenką - czytamy w komunikacie.

Konwój z rosyjską pomocą humanitarną - pisze AFP - pozostaje zablokowany w odległości kilkudziesięciu kilometrów od ukraińskiej granicy w oczekiwaniu na inspekcję, podczas gdy separatyści w prorosyjskim bastionie, w Doniecku, oskarżają Kijów o celowe opóźnianie dotarcia do celu kolumny ciężarówek z pomocą.

_ - Pierwszym krokiem w tym kierunku - dodaje Pałac Elizejski - może się stać przewidziane na niedzielę w Berlinie spotkanie szefów dyplomacji Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji. _

_ - Napięcie wokół wschodniej Ukrainy zaostrzyło się, gdy Kijów oznajmił wczoraj, że częściowo _zniszczył kolumnę rosyjskich pojazdów wojskowych, która wtargnęła w przeddzień na jego terytorium, co zostało kategorycznie zdementowane przez Moskwę.

Czytaj więcej w Money.pl
Hollande zaniepokojony. Zadzwonił do Putina _ Operacja humanitarna na ukraińskim terytorium może nastąpić jedynie za zgodą władz ukraińskich, zarówno w sprawie kształtu jak i warunków jej rozpoczęcia - _głosi komunikat siedziby francuskiego prezydenta.
Prezydent Francji pod pręgieżem biznesu W liście do Francois Hollande'a przypominają mu o złożonych przez niego obietnicach.
Merkel i Hollande wzywają Rosję do... Prezydent Francji i kanclerz Niemiec wyrazili głębokie zaniepokojenie kontynuacją walk na wschodzie Ukrainy.
Tagi: konflikt na ukrainie, hollande, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz