Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt na ukrainie
18.07.2014 18:45

Konflikt na Ukrainie. Płonie główna rafineria

Strzelaninę słychać także wokół donieckiego lotniska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV)

Nie ma prądu i bieżącej wody na większości obszaru kontrolowanego przez separatystów Ługańska we wschodniej Ukrainie. Trwa ostrzał miasta liczącego ponad 400 tys. mieszkańców, płonie główna rafineria obwodu ługańskiego - informuje portal BBC News.

Siły ukraińskie próbują pokonać prorosyjskich rebeliantów i nie ma śladu zawieszenia broni mimo nowych okoliczności w związku z czwartkową katastrofą malezyjskiego samolotu pasażerskiego na terytorium kontrolowanym przez separatystów. Najprawdopodobniej zestrzelony rakietą ziemia-powietrze samolot z 298 osobami na pokładzie spadł na wschodzie Ukrainy; wszyscy zginęli.

Rosyjskie media poinformowały o pożarze rafinerii w Lisiczańsku w obwodzie ługańskim. Przyczyna pożaru nie jest jasna.

Wody i elektryczności brakuje niemal w całym Ługańsku, co informujące o tym rosyjskie media łączą z uszkodzeniami wywołanymi ostrzałem przez siły ukraińskie; wymiana ognia trwa i dlatego nie można usunąć awarii. W Ługańsku w ostatnim czasie zginęło 44 cywilów, a rannych zostało 215 - podały w piątek władze obwodu ługańskiego, nie precyzując, o jaki okres chodzi. Zastrzegły, że nie uwzględniono ofiar i zniszczeń z piątku.

Eksplozje były też słyszane w nocy z czwartku na piątek w również kontrolowanym przez separatystów Doniecku. Strzelaninę słychać także wokół donieckiego lotniska.

Rosja zaanektowała w marcu Półwysep Krymski i, jak pisze BBC, jest oskarżana o uzbrajanie ukraińskich rebeliantów, a nawet wysyłanie regularnych oddziałów do Doniecka i Ługańska, czemu Moskwa zaprzecza.

Od połowy kwietnia, gdy siły ukraińskie rozpoczęły operację przeciwko prorosyjskim separatystom we wschodniej Ukrainie, w regionie zginęło ponad 1000 osób, dziesiątki tysięcy opuściły region.

BBC przypomina, że obie strony dysponują ciężką bronią, jak wyrzutnie pocisków rakietowych i czołgi.

Czytaj więcej w Money.pl
Sikorski radzi Ukrainie: Musicie odzyskać... - Tak się kończy dostarczanie bandytom zaawansowanej broni - powiedział szef MSZ.
Nowe informacje o pasażerach. Lecieli na... Prawie jedną trzecią pasażerów malezyjskiego boeinga stanowili badacze, pracownicy służby zdrowia i działacze. Wszyscy byli specjalistami od HIV/AIDS.
Malezyjski Boeing zestrzelony na Ukrainie. Putin wskazuje winnych W katastrofie zginęło 295 osób. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała wstrząsające nagranie, separatyści chcą zawieszenia broni.
Tagi: konflikt na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz