Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Merkel: Putin robi zbyt mało dla odprężenia na Ukrainie

0
Podziel się:

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała prezydenta Rosji do wywarcia silniejszego wpływu na prorosyjskich separatystów.

Konflikt na Ukrainie. Merkel: Putin robi zbyt mało dla odprężenia na Ukrainie
(ec.europa.eu)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała prezydenta Rosji do wywarcia silniejszego wpływu na prorosyjskich separatystów we wschodniej Ukrainie w celu skłonienia ich do złożenia broni i przerwania okupacji budynków publicznych.

_ Putin podjął niestety decyzje, które oznaczają złamanie przez Rosję prawa międzynarodowego. Obecnie prezydent Rosji robi zbyt mało, by przyczynić się do rzeczywistego odprężenia w aktualnej groźnej sytuacji _ - powiedziała Merkel w wywiadzie dla dziennika _ Rheinische Post _.

Zdaniem szefowej niemieckiego rządu Putin szkodzi w ten sposób _ na dłuższą metę _ interesom Rosji.

_ Sposób, w jaki Putin obecnie definiuje i realizuje interesy Rosji, jest sprzeczny z interesami przeważającej większości wspólnoty państw i narusza prawo międzynarodowe _ - powiedziała Merkel. Podkreśliła, że jest gotowa do dialogu z Putinem, _ co nie oznacza, że się zgadzamy _.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja na razie nie odetnie Ukrainy od gazu Informacja, która uspokaja Ukraińców ma wynikać z wypowiedzi prezydenta Władimira Putina, który według agencji Interfax spotkał się dziś z przedstawicielami rosyjskiego rządu.
Merkel ostro atakuje Rosję. Zarzuca jej ... - _ Ukraina musi sama zdecydować o swoim losie _ - powiedziała kanclerz, zapewniając, że Niemcy będą wspierać Ukrainę.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)