Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. LOT od dłuższego czasu omija wschodnią część kraju

0
Podziel się:

Tragiczny wypadek we wschodniej Ukrainie w żaden sposób nie wpływa na operacje realizowane przez LOT - zapewnia spółka.

Konflikt na Ukrainie. LOT od dłuższego czasu omija wschodnią część kraju
(Wojciech Strozyk/Reporter)
bFghICER

- _ LOT od dłuższego czasu omija region konfliktu. Nasze ukraińskie destynacje: Kijów, Odessa i Lwów są daleko od wschodniej Ukrainy, gdzie trwają walki. Nie ma żadnego połączenia, które LOT realizowałby w pobliżu niebezpiecznej strefy _ - zapewnił dzisiaj Robert Moreń,zapewnia szef biura komunikacji korporacyjnej spółki.

Dyrektor wyjaśnił, że rejsy do Moskwy przebiegają nad Białorusią, czyli z dala od tej strefy. Z kolei lot do Tbilisi omija ten teren od strony południowej i prowadzi nad Morzem Czarnym i północną Turcją. Natomiast trasa do Pekinu przebiega na północ od Moskwy, czyli ponad tysiąc kilometrów na północ od zagrożonej strefy we wschodniej Ukrainie.

_ - Tragiczny wypadek we wschodniej Ukrainie w żaden sposób nie wpływa na operacje realizowane przez LOT _ - podkreślił Moreń.

bFghICET

Wcześniej niemiecka Lufthansa poinformowała, że zmienia swą trasę do Azji; samoloty tych linii będą szerokim łukiem omijały wschodnią Ukrainę. Rzecznik Lufthansy zwrócił uwagę, że przestrzeń powietrzna nad tym obszarem nie była zamknięta i nie zamknięto jej także po katastrofie malezyjskiego samolotu. Na razie niemieckie linie zamierzają kontynuować loty do Kijowa i Odessy.

Unikanie przestrzeni powietrznej nad wschodnią Ukrainą zapowiedziały już także rosyjskie linie lotnicze Aerofłot i Transaero oraz tureckie Turkish Airlines.

Według wstępnych informacji Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych zniknął z radarów około godziny 16 czasu polskiego. Na jego pokładzie znajdowało się 295 osób; nikt nie przeżył. Niewykluczone, że maszyna została zestrzelona. W rejonie, gdzie spadł malezyjski samolot, trwają walki między prorosyjskimi separatystami a ukraińskimi siłami rządowymi.

Samolot leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur. 50 kilometrów przed wejściem w rosyjską przestrzeń powietrzną zaczął się zniżać. Uderzył w ziemię w okolicach miast Szachtarsk i Torez w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy.

bFghICEZ
Czytaj więcej w Money.pl
Linie lotnicze zmieniają trasy. Omijają Ukrainę Unikanie przestrzeni powietrznej nad wschodnią Ukrainą zapowiedziały już także rosyjskie linie lotnicze Aerofłot i Transaero oraz tureckie Turkish Airlines.
LOT reaguje na stytuację na Ukrainie Wykupione bilety na rejsy z Warszawy do Odessy, do końca czerwca pasażerowie mogą zmienić bezpłatnie rezerwację i wybrać inną datę podróży w ciągu roku.
Pasażerski Boeing zestrzelony na Ukrainie. "To miał być samolot Putina" W katastrofie zginęło 280 pasażerów i 15 członków załogi.
bFghICFu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)