Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie głównym tematem szczytu unijnych szefów dyplomacji w Mediolanie

0
Podziel się:

W swym wystąpieniu w Mediolanie szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski zaapelował o wypracowanie wspólnej europejskiej linii w sprawie Ukrainy i stosunków z Rosją.

Konflikt na Ukrainie głównym tematem szczytu unijnych szefów dyplomacji w Mediolanie
(PAP/EPA)
bEJbsuXV

Zgodnie z oczekiwaniami, eskalacja kryzysu ukraińskiego była głównym tematem dwudniowego nieformalnego szczytu ministrów spraw zagranicznych UE w Mediolanie. Ostateczne decyzje w tej sprawie pozostawiono jednak uczestnikom rozpoczynającego się za kilka godzin szczytu w Brukseli.

W swym wystąpieniu w Mediolanie szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski zaapelował o wypracowanie wspólnej europejskiej linii w sprawie Ukrainy i stosunków z Rosją, tak aby inicjatywy i posunięcia tej ostatniej nie zaskakiwały więcej Europy i nie wymagały każdorazowej improwizowanej reakcji.

Sprawą zobowiązała się zająć włoska minister spraw zagranicznych Federica Mogherini, obiecując, że linia taka gotowa będzie do końca włoskiej prezydencji UE, czyli do końca tego roku.

bEJbsuXX

Jak wiadomo, szefowa włoskiej dyplomacji jest chyba jedyną już kandydatką na stanowisko wysokiego przedstawiciela do spraw polityki zagranicznej i bezpieczeństwa i od jej nominacji w Brukseli dzieli nas już kilka godzin.

Pewna jest tego włoska prasa, tak jak nie ma- jej zdaniem- konkurentów Donald Tusk, by zostać przewodniczącym Rady Europejskiej. Objęcie tego stanowiska przez polskiego premiera byłoby według wielu komentatorów pierwszą nową sankcją, nałożoną na Rosję za eskalację agresji na Ukrainę.

Czytaj więcej w Money.pl
"Merkel staje się głównym rozgrywającym w relacjach Unia-Rosja" Zdaniem ekspertów Polska została wypchnięta z negocjacji.
Angela Merkel obiecuje pół miliarda euro dla Ukrainy - _ Działania zbrojne powinny być wstrzymane - _oświadczyła i dodała, że Niemcy wiele nauczyły się ze swojej historii.
Zsyłka na Syberię. Tam trafiają uchodźcy ONZ wyraża zaniepokojenie tym, co będzie z tym ludźmi w warunkach nadchodzącej zimy.
Separatyści zestrzelili helikopter sił rządowych _ - Załoga zginęła _- poinformował rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy.
bEJbsuYy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)