Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Czy możemy dostarczać hełmy i kamizelki kuloodporne?

0
Podziel się:

Służą nie do zabijania, ale do obrony osobistej - przypomina szef MON Tomasz Siemoniak.

Konflikt na Ukrainie. Czy możemy dostarczać hełmy i kamizelki kuloodporne?
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)
bEKACFLp

Kamizelki kuloodporne i hełmy określa się mianem broni nieśmiercionośnej, służą nie do zabijania, ale do obrony osobistej - przypomina szef MON Tomasz Siemoniak. I dodaje, że nie ma powodu, żeby polskie służby celne blokowały tego rodzaju eksport na Ukrainę.

Siemoniak potwierdził w radiowych _ Sygnałach dnia _, że prezydent Ukrainy Petro Poroszenko rozmawiał z premierem Donaldem Tuskiem o przyspieszeniu procedur celnych, które wstrzymują dostawy kamizelek z Polski dla Ukraińców. _ -Tak, rozmawiał w tej sprawie i z tego, co wiem odpowiednie działania zostały podjęte. Szczegółów nie znam _ - powiedział.

Środowa _ Gazeta Wyborcza _ napisała o możliwych zarzutach prokuratorskich dla Polaków, którzy półoficjalną droga przewozili przez granicę kamizelki kuloodporne dla wolontariuszy, dziennikarzy i Ukraińców walczących na wschodzie Ukrainy. Kamizelki dla dziennikarzy postanowiła wysłać na Ukrainę fundacja Otwarty Dialog zajmująca się ochroną praw człowieka i wspieraniem demokracji.

bEKACFLr

Jak pisze _ GW _, dostarczyła już 275 sztuk. _ Jednak jeden z takich nieoficjalnych transportów został zatrzymany przez polskie służby na przejściu w Hrebennem. (...) Kamizelki zalegają teraz w magazynie celników, a śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu _ - podała _ Gazeta _.

Czytaj więcej w Money.pl
Separatyści ignorują zawieszenie broni, a co z obserwatorami OBWE? Ich uwolnienie było jednym z warunków ultimatum, jakie przedstawiła Unia.
Poroszenko zapowiedział ważną decyzję, ale... Zawieszenie broni ma wygasnąć dziś o 21 czasu polskiego. Co zrobi prezydent?
Rosyjski dziennikarz zginął na Ukrainie Reporter razem z ekipą telewizyjną znalazł się pod ostrzałem moździerzowym w rejonie miejscowości Mirnyj niedaleko Ługańska.
bEKACFLS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)