Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Amnestia dla Berkutowców?

0
Podziel się:

Według Poroszenki, służby specjalne odkupują swoje winy w walkach na wschodzie Ukrainy.

Konflikt na Ukrainie. Amnestia dla Berkutowców?
(PAP/EPA)
bEJbjjIR

Ukraiński prezydent nie wyklucza amnestii dla funkcjonariuszy oddziałów specjalnych, którzy brali udział w krwawej rozprawie z Majdanem. Petro Poroszenko podkreślił, że teraz odkupują oni swoje winy na Wschodzie kraju.

Funkcjonariusze Berkutu i Alfy, którzy jeszcze zimą pałowali i strzelali do demonstrantów na Majdanie, teraz stoją ramię w ramię ze swoimi byłymi wrogami na ukraińskich posterunkach i walczą z prorosyjskimi terrorystami. Dlatego Petro Poroszenko sugeruje, że nawet jeśli są dowody na ich bezpośredni udział w pacyfikacji Majdanu, będą oni mogli liczyć na amnestię:

- Nie wykluczam, że na podstawie rezultatów ich udziału w walkach [na Wschodzie] będę musiał podjąć decyzję o amnestii. To też będzie sprawiedliwe. Oni krwią odkupili swoje winy - powiedział Petro Poroszenko.

bEJbjjIT

Według współpracującego z wojskiem eksperta wojskowego Dmytra Tymczuka, w nocy ukraińskie wojska szykowały się do dalszych działań. Tradycyjnie ich pozycje były ostrzeliwane przez terrorystów i przez wojska rosyjskie z terytorium Federacji.
Cały czas trwa też trzecia fala mobilizacji. Wezwanie dostał też syn ministra obrony Walerija Heleteja. Szef MON zapewnia, że odłożył on wszystkie swoje sprawy i natychmiast wyruszył do komisji wojskowej.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/m314208.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/katastrofa;boeinga;777;znaleziono;kolejne;szczatki;ofiar,34,0,1592610.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Znaleziono kolejne szczątki ofiar katastrofy _ 70 holenderskich i australijskich ekspertów zakończyło na dziś pracę na miejscu katastrofy. Wszystkie znalezione szczątki ludzkie zostały zabrane - _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/m314202.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/katastrofa;boeinga;777;separatysci;oddadza;rzeczy;ofiar,236,0,1592556.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Separatyści oddadzą rzeczy ofiar katastrofy Rzeczy pasażerów Boeinga 777 linii Malaysia Airlines znajdują się w dwóch wagonach, które stoją najprawdopodobniej na stacji kolejowej w mieście Torez w obwodzie donieckim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/32/m299808.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wellmann;rosja;nie;chce;rozmawiac;o;ukrainie,88,0,1592152.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wellmann: Rosja nie chce rozmawiać o Ukrainie Wellmann jest członkiem komisji spraw zagranicznych Bundestagu. W ostatnim czasie jest politykiem, wypowiadającym się często w imieniu swej partii na temat Ukrainy.
bEJbjjJu
KOMENTARZE
(0)