Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konflikt Iranu z Izraelem. Kolejny problem w umowie nuklearnej

0
Podziel się

Izraelskie władze chcą pilnie obserwować rozmowy w tej sprawie i brać udział w spotkaniach.

Konflikt Iranu z Izraelem. Kolejny problem w umowie nuklearnej
(PAP/EPA)
bErGMmPp

Minister spraw zagranicznych Iranu oświadczył, że jego kraj nie chce negocjować przy jednym stole z Izraelem. Z kolei Izrael naciska, aby móc uczestniczyć w pracach wspólnoty międzynarodowej.
Wypowiedź szefa irańskiej dyplomacji cytuje państwowa agencja prasowa IRNA w Teheranie. Mohammad Zarif miał powiedzieć, że nie będzie brał udziału w spotkaniach, na których obecny będzie także _ kraj-okupant _. Od wielu lat Iran określa w ten sposób Izrael - ze względu na konflikt izraelsko-palestyński.

Tymczasem, izraelskie władze chcą pilnie obserwować rozmowy w tej sprawie i brać udział w spotkaniach. _ - Będziemy chcieli współpracować ze społecznością międzynarodową, aby mieć pewność, że porozumienie jest wdrażanie w życie. Chcemy przekonać się, czy Iran wywiąże się z obietnic _ - mówił wysłannikowi Polskiego Radia w Jerozolimie rzecznik MSZ Izraela Yigal Palmor. Izrael uważa bowiem, że Irańczycy będą chcieli oszukać wspólnotę międzynarodową.

Podpisana w niedzielę w Genewie umowa przewiduje, że Iran nie będzie wzbogacał uranu do poziomu wyższego niż 5 procent. Ma to zapobiec produkcji przez Teheran broni atomowej.

bErGMmPr
Czytaj więcej w Money.pl
Trzęsienie ziemi w pobliżu siłowni atomowej Co najmniej siedem ofiar śmiertelnych pochłonęło trzęsienie ziemi o sile 5,6, które nawiedziło Iran.
Iran będzie dalej budował reaktory Umowa zawarta przez Iran z sześcioma mocarstwami przewiduje m.in. wstrzymanie tej inwestycji.
Baszar el- Asad gratuluje Iranowi "uporu" Informacja ta pojawiła się na Facebooku Asada.
Izrael odrzuca umowę. Jest zła i niebezpieczna Według Izraela "umowa ta umożliwi najbardziej niebezpiecznemu na świecie reżimowi uzyskanie broni jądrowej, pozostawiając w jego rękach wszystkie opcje i nie doprowadzając przy tym do rozbrojenia irańskiego plutonu".
bErGMmPS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)