Notowania

wojna na ukrainie
08.01.2015 12:03

Konflikt na Ukrainie. W Donbasie cały czas trwają walki

Rzecznik sztabu operacji antyterrorystycznej informował: Nielegalne ugrupowania zbrojne prowokowały nasze siły zbrojne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ostatnia noc w strefie operacji antyterrorystycznej w Donbasie na Ukrainie, była znów niespokojna. Jak informuje jej sztab, ze strony prorosyjskich rebeliantów dochodziło do ostrzałów i ataków na pozycje sił ukraińskich. Rebelianci używali broni strzeleckiej, ale także moździerzy, granatników oraz wyrzutni rakietowych Grad. Ostrzeliwano przede wszystkim lotnisko w Doniecku oraz pobliską osadę Pieski.

Rzecznik sztabu operacji antyterrorystycznej Leonid Matjuchin informował: _ Nielegalne ugrupowania zbrojne używając broni maszynowej, artylerii, w tym także zestawów rakietowych Grad, prowokowały nasze siły zbrojne. W kierunku naszych pozycji ośmiokrotnie otwierano ogień. _

_ _

Z kolei szef związanej z siłami zbrojnymi grupy_ Informacyjny sprzeciw _ Dmytro Tymczuk poinformował, iż siły rebelianckie w rejonie Ługańska otrzymały kolejne wsparcie z Rosji.

Na wyposażeniu tak zwanych oddziałów kozackich pojawiły się rakiety przeciwczołgowe, obserwowana jest także wzmożona działalność oddziałów rosyjskich zabezpieczających tyły ugrupowań rebelianckich.

Czytaj więcej w Money.pl
Zawieszenie broni na Ukrainie? Rozmowy Poniedziałkowe spotkanie w Doniecku, zainicjowane przez stronę ukraińską, zaplanowano na godzinę 10.
Separatyści na Ukrainie znów mają rakiety Do ataków doszło w okolicach Ługańska i Doniecka, w tym, według nieoficjalnych informacji, na tamtejszym lotnisku. Ukraińcy nie odpowiadali ogniem.
Z całej Rosji jadą konwoje na Ukrainę Organizatorem konwoju jest Ministerstwo do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych.
Tagi: wojna na ukrainie, konflikt na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz