Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Kremlowska administracja przyznaje: Wspieramy Noworosję

0
Podziel się:

-Zawieszenie broni na Ukrainie, to wynik pokojowego planu Putina i działań rosyjskiej dyplomacji - twierdzi szef administracji Kremla.

Konflikt na Ukrainie. Kremlowska administracja przyznaje: Wspieramy Noworosję
(PAP/EPA)
bFewmsRh

Moskwa wspiera prorosyjskich separatystów - przyznał w rozmowie z gazetą Komsomolskaja Prawda szef administracji Kremla Siergiej Iwanow. Najbliższy współpracownik prezydenta Władimira Putina wytłumaczył, że chodzi o takie działania, które sprzyjają utrzymaniu pokoju w Donbasie.

Rosyjski polityk zapewnił, że Rosja jest gotowa wystąpić w roli gwaranta porozumień, zawartych między separatystami a władzami w Kijowie. Siergiej Iwanow dał do zrozumienia, że Moskwa nie wspierała i nie zamierza wspierać separatystów militarnie.

Zapewnił przy tym, że zawieszenie broni na Ukrainie, to wynik _ pokojowego planu Putina _ i działań rosyjskiej dyplomacji. Kremlowski urzędnik przyznał również, że w Donbasie znaleźli się rosyjscy ochotnicy. Dodał jednak, że ochotnicy z całego świata zjeżdżają się tam, gdzie toczą się walki.

bFewmsRj

Iwanow przypomniał, że w trakcie wojny, w Czeczenii gdy był ministrem obrony Rosji znaleziono zwłoki obywateli aż 52 krajów. _ Oddawałem później paszporty tych ludzi kolegom ministrom z Niemiec i Wielkiej Brytanii, ale to nie oznaczało że powinniśmy wypowiedzieć wojnę tym krajom _ - zauważył Iwanow.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjscy bojówkarze znów atakują na Ukrainie Obecnie najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Debalcewa.Tam w nocy trzykrotnie ostrzeliwano ukraińskie pozycje, a także dwukrotnie bezpośrednio je atakowano.
Ukraina likwiduje sowieckie święta Dekret w sprawie święta wojska ukraińskiego administracja Poroszenki opublikowała dzisiaj.
Konwój z pomocą z Polski jedzie na Ukrainę Organizatorzy zastrzegają, że ze względów bezpieczeństwa nie mogą podać precyzyjnie miejsca docelowego do którego kieruje się transport.
bFewmsRK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)