Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konferencja AIDS. Specjaliści poprosili o azyl w Australii

0
Podziel się:

- Wygląda na to, że niektórzy z uchodźców boją się o swoje bezpieczeństwo w krajach pochodzenia.

Konferencja AIDS. Specjaliści poprosili o azyl w Australii
(Reinis Traidas/CC BY 2.0/Flickr)
bECKHTLp

Co najmniej 25 delegatów, którzy w Melbourne wzięli udział w międzynarodowej konferencji nt. AIDS, postanowiło poprosić o azyl polityczny w Australii. Większość z nich to obywatele krajów afrykańskich - informują dziś media.

Szefowa sieci schronisk HomeGround Heather Holst powiedziała, że do jej organizacji zwróciło się o pomoc 14 osób na czas, gdy rozpatrywane będą ich wnioski o azyl. _ Boją się powrotu _ - wyjaśniła. W Afryce AIDS wciąż jest otoczone piętnem społecznym i działacze obawiają się, że mogliby zostać zaatakowani za pracę z chorymi - pisze agencja EFE.

_ - Wygląda na to, że niektórzy z uchodźców boją się o swoje bezpieczeństwo w krajach pochodzenia. Mają dylemat, czy powrócić do ojczyzny, czy zapewnić sobie schronienie, prosząc Australię o azyl _ - powiedziała dyrektorka centrum pomocy dla uchodźców Pamela Curr. _ Najwyraźniej niektórzy delegaci pochodzą z krajów, gdzie działalność związana z AIDS może ściągnąć na nich niebezpieczeństwo zagrażające życiu _ - dodała w rozmowie z australijską telewizją ABC.

bECKHTLr

Ministerstwo ds. imigracji wyjaśniło w komunikacie, że _ każdy z wniosków o ochronę jest rozpatrywany indywidualnie i zgodnie z prawem _.

Na trwającą od 20 do 25 lipca 20. Międzynarodową Konferencję nt. AIDS przyjechało tysiące delegatów z blisko 200 krajów, w tym były prezydent USA Bill Clinton i wokalista Bob Geldof.

Na konferencję nie dotarło sześciu delegatów, którzy lecieli samolotem malezyjskich linii lotniczych zestrzelonym nad wschodnią Ukrainą.

Czytaj więcej w Money.pl
Australia wyśle policjantów na Ukrainę Boeing 777 linii Malaysia Airlines z 298 osobami na pokładzie został zestrzelony na wschodzie Ukrainy.
Australia żąda śledztwa ws. katastrofy Minister spraw zagranicznych Australii Julie Bishop, zamierza przekonywać do tego podczas swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych.
Antarktyda na zdjęciach sprzed wieku. Niesamowite Australijska Wyprawa Antarktyczna prowadzona przez Douglasa Mawsona (1911 - 1914) zaowocowała nie tylko w eksplorację dziewiczego terenu, ale także przepiękne fotografie.
bECKHTLS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)