Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
radio maryja
08.07.2012 15:31

Koncesja dla TV Trwam tematem pielgrzymki Radia Maryja

Pielgrzymkę zorganizowano w kilku intencjach - o wolność słowa w Polsce, o wolność dla mediów, o wolność dla TV Trwam, o miejsce na multipleksie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek MICHALAK/East News)

*Sprawa nieprzyznania TV Trwam miejsca na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej zdominowała 20. Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Ordynariusz diecezji kieleckiej bp Kazimierz Ryczan zaapelował do prezydenta o pomoc. *

W trakcie homilii bp Ryczan powiedział do zgromadzonych, że _ odmawia się katolikom obecności na szeroko rozumianym multipleksie _ mimo iż prawie 2,3 mln obywateli _ upomniało się o sprawiedliwość i równość _.

Zdaniem bp. Ryczana te 2,3 mln głosów, należy kilkakrotnie pomnożyć, gdyż każdy, kto podpisał petycję ma dzieci, znajomych, przyjaciół i sąsiadów popierających tą sprawę. _ Bardzo liczne rady gminne (...) uchwaliły rezolucje domagające się sprawiedliwości i równości w tej materii, setki tysięcy ludzi protestuje w marszach poparcia dla TV Trwam _ - mówił.

_ - Panie prezydencie, słuchamy pięknych gratulacji podczas ingresu nowych ordynariuszy, rozumiemy, że jest to szczere. Wystarczy jeden głos ze strony pana. Tę chorobę należy uleczyć. To nie są tylko moherowe berety _. Dodał: _ Niech pan stanie w obronie milionów matek, ojców, emerytów i młodzieży _. Zdaniem bp Ryczana inne - _ obcokrajowe _ stacje otrzymują miejsce na multipleksie _ a dla Polaków spod znaku Maryi nie ma miejsca _.

Pielgrzymkę zorganizowano w kilku intencjach - _ o wolność słowa w Polsce _, _ o wolność dla mediów _, _ o wolność dla TV Trwam _, _ o miejsce na multipleksie _. Pielgrzymka była także dziękczynieniem za 20 lat istnienia toruńskiej rozgłośni, oraz _ wszystkich dzieł, które powstały przy Radiu _.

Jak informuje portal internetowy Radia Maryja do tej pory pod protestem podpisało się ok. 2,2 mln osób. Założyciel i dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk dziękował wszystkim słuchaczom, którzy zbierali podpisy pod protestem przeciwko dyskryminacji TV Trwam - także w drodze na Jasną Górę.

Przed uroczystą mszą o. Zachariasz Jabłoński poinformował, że o. Tadeusz Rydzyk został włączony do grona konfratrów Zakonu Paulinów, co stanowi wyraz poparcia w zmaganiach o miejsce na multipleksie dla TV Trwam.

O. Rydzyk dziękował redemptorystom za pracę i oddanie. Dodał, że bez sekretarza watykańskiej Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego abp. Josepha Tobina (byłego generała Zakonu Redemptorystów), który przewodniczył niedzielnej mszy na Jasnej Górze, oraz - jak dodał - bez papieża Jana Pawła II, nie byłoby Radia Maryja.

Abp Tobin ocenił, że na pewno jest miejsce w Polsce dla tego głosu, jaki przekazuje Radio Maryja i obrazu, jaki przekazuje TV Trwam. Podczas uroczystości połączono się z Castel Gandolfo, skąd pielgrzymów pozdrowił papież Benedykt XVI.

Uroczysta msza celebrowana była w języku łacińskim. Udział w niej wziął prezes PiS Jarosław Kaczyński.

20. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja rozpoczęła się w sobotę. Paulińska konfraternia to istniejące od połowy XIV w. stowarzyszenie dobroczyńców, przyjaciół i współpracowników zakonu. Należała do niego m.in. rodzina królewska Kazimierza Jagiellończyka. Konfratrami byli: król Jan Kazimierz, Henryk Sienkiewicz, Józef Ignacy Kraszewski, prymas Stefan Wyszyński, Jan Długosz, ks. Jerzy Lubomirski, kompozytor Józef Elsner, Henryk Sienkiewicz. Konfratrem jest obecnie m.in. Jan Kulczyk.

Czytaj więcej w Money.pl
To prezydent jest wrogiem Telewizji Trwam _ - Politycy PO łapią się za głowę, kiedy widzą, co narobili - _ mówi Jarosław Sellin.
Ta sprawa jednoczy PiS i Solidarną Polskę Ich zdaniem, wniosek TV Trwam o miejsce na multipleksie cyfrowym powinien być ponownie rozpatrzony.
Decyzja w sprawie TV Trwam "kuriozalna" _ Przyjmujemy to orzeczenie z oburzeniem _- napisali posłowie.
Tagi: radio maryja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz