Notowania

koncesja
12.05.2012 22:41

Koncesja dla Telewizji Trwam. Są kolejne protesty

Ponad 2 tys. osób uczestniczyło w Przemyślu w marszu pod hasłem Stop Laicyzacji. Protestowali m.in. przeciw dyskryminacji Telewizji Trwam.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Ponad 2 tys. osób uczestniczyło w Przemyślu w marszu pod hasłem _ Stop Laicyzacji _. Protestowali m.in. przeciw dyskryminacji Telewizji Trwam.

Marsz rozpoczął się od mszy św. odprawionej w kościele oo. salezjanów. Następnie jego uczestnicy, śpiewając pieśni religijne, przeszli ulicami Przemyśla na plac przed pomnik papieża Jana Pawła II.

Maszerując ulicami miasta nieśli ze sobą transparenty, m.in.: _ Polonia Semper Fidelis _ i _ PO+PSL+SLD+Ruch Palikota = unicestwienie narodu. Hańba _. Mieli także duże zdjęcia papieża Jana Pawła II i abpa Józefa Michalika.

Według koordynatorki przemyskiego marszu Lucyna Podhalicz, na zakończenie wypuszczono 12 gołębi.

_ - Teraz zamierzamy wysłać listy m.in. do władz państwowych i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z informacją, że taki marsz się odbył. Przedstawimy w nim również nasze postulaty; wśród nich są m.in. szacunek dla wiary katolickiej i zakończenie dyskryminacji mediów katolickich _ - dodała.

Podhalicz podkreśliła, że marsz miał również zwrócić uwagę opinii publicznej na narastającą falę dyskryminacji wobec kapłanów oraz pokazanie solidarności społeczności katolickiej wobec tego zjawiska.

W marszu uczestniczyli przedstawiciele wielu organizacji i stowarzyszeń katolickich, m.in. Akcji Katolickiej diecezji rzeszowskiej i przemyskiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Krucjaty Młodych, Zakonu Rycerzy Jana Pawła II.

Podobny marsz, pod takim samym hasłem, odbył się miesiąc temu w Rzeszowie. Wówczas udział w nim wzięło ok. trzech tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t113811.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/krrit;zaprzecza;nie;ma;spisku;przeciwko;tv;trwam,79,0,1071951.html) Spisek przeciwko TV Trwam? KRRiT ujawnia Jan Dworak: _ Decyzja o nieprzyznaniu miejsca na platformie dla Telewizji Trwam to nie jest wyraz walki z Kościołem _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/215/t213207.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/to;prezydent;jest;wrogiem;telewizji;trwam,216,0,1071576.html) To prezydent jest wrogiem Telewizji Trwam _ - Politycy PO łapią się za głowę, kiedy widzą, co narobili - _ mówi Jarosław Sellin.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t204229.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/ojciec;rydzyk;w;sejmie;walczy;o;koncesje,245,0,1026549.html) Rydzyk w Sejmie. Posłuchaj awantury Awanturą, ogólną frustracją i waleniem w meble skończyło się posiedzenie połączonych Sejmowych Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Kontroli Państwowej.
Tagi: koncesja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz