Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Komorowski zadowolony z kompromisu wokół zmian w konstytucji

0
Podziel się:

Bronisław Komorowski cieszy się z kompromisu wokół prezydenckiego projektu konstytucji.

Komorowski zadowolony z kompromisu wokół zmian w konstytucji
(PAP/Jacek Turczyk)

Prezydent cieszy się z kompromisu wokół prezydenckiego projektu zmian w konstytucji. W tej sprawie prezydent konsultował się z partiami politycznymi oraz byłymi prezesami Trybunału Konstytucyjnego.

Prezydencki projekt zmian w zeszłym tygodniu został jednogłośnie przyjęty przez sejmową komisję do spraw zmian w konstytucji. Wczoraj poparcie dla niego ogłosiło trzech byłych prezesów Trybunału Konstytucyjnego. Bronisław Komorowski powiedział, że kompromis jest wartością samą w sobie.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO:

W prezydenckim projekcie zmian w konstytucji pojawia się tak zwany rozdział europejski - związany z wejściem w życie traktatu lizbońskiego. Rozdziela on kompetencje między prawodawstwo polskie a unijne. Prezydent Komorowski wyraził nadzieję, że jego projekt zostanie jeszcze w tej kadencji przyjęty przez Sejm.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t90489.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zmiany;w;konstytucji;jeszcze;w;tym;polroczu,81,0,749649.html) Zmiany w konstytucji teraz, albo za rok _ - Umożliwi je układ sił w parlamencie - _ przekonuje Jarosław Gowin, szef komisji konstytucyjnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/laczenie;i;likwidacja;gmin;zmieniaja;sie;zasady,49,0,838961.html) Łączenie i likwidacja gmin. Zmiana zasad Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelę ustawy o samorządzie gminnym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t134891.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/dzis;prezydencka;debata;na;temat;emerytur,245,0,831477.html) Dziś prezydencka debata na temat emerytur Bronisław Komorowski zaprosił min. minister pracy Jolantę Fedak i Michała Boniego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)