Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bronisław komorowski
13.07.2011 08:43

Komorowski w Austrii powalczy z kryzysem

Prezydent weźmie udział w polsko-austriackim forum gospodarczym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

*Założenia polskiej prezydencji i kryzys gospodarczy w Europie to główne tematy rozmów Bronisława Komorowskiego w Wiedniu. *

Prezydent wraz z żoną udaje się dziś z oficjalną, dwudniową wizytą do Austrii. Będzie rozmawiał z prezydentem Heinzem Fischerem i przewodniczącą wyższej izby parlamentu Barbarą Prammer. Po południu weźmie udział w polsko-austriackim forum gospodarczym.

Sekretarz generalny Krajowej Izby Gospodarczej Marek Kłoczko poinformował, że udział zgłosiło już 30 przedstawicieli polskich firm i około stu gości z Austrii. Z uwagi na bliskość rynków, łączą nas bliskie relacje gospodarcze. Obroty handlowe są na poziomie 4 miliardów euro. Marek Kłoczko zaznaczył jednak, że od Austriaków możemy się jeszcze wiele nauczyć.

-_ Musimy mieć tylko świadomość, że Austria po pierwsze jest jednym z najbogatszych krajów Unii Europejskiej, a po drugie, że eksport jest bardzo ważnym elementem rozwoju gospodarczego Austrii. W przeliczeniu na głowę mieszkańca Austria jest 7 potęgą jeżeli chodzi o pro-eksportowość gospodarki na świecie. Polska znajduje się na szarym końcu Unii Europejskiej _ - mówi Kłoczko.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARKA KŁOCZKO:

Współpracą z Austriakami zainteresowane są między innymi firmy transportowo-logistyczne, metalowe, budowlane, farmaceutyczne. Marek Kłoczko ma nadzieję, że kontakty gospodarcze będą jeszcze lepsze.

- _ Inwestycji austriackich w Polsce jest bardzo dużo. Dotyczą i sektora bankowego i sektora produkcji i sektora budownictwa. Inwestycji polskich w Austrii jest na razie bardzo mało _ - mówi Kłoczko.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARKA KŁOCZKO:

Jutro Bronisław Komorowski odwiedzi były nazistowski obóz koncentracyjny w Mauthausen.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t132221.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/wawryszuk;zaskakujacy;gest;prezydenta;komu;zrobil;bigos,120,0,871544.html) Wawryszuk: Zaskakujący gest prezydenta. Komu zrobił bigos? Obecna rada ma nie lada sukcesy. Poprawiła ściągalność abonamentu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t134889.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/komorowski;zlozyl;rosjanom;kondolencje,88,0,871000.html) Komorowski złożył Rosjanom kondolencje Prezydent przekazał wyrazy współczucia Dmitrijowi Miedwiediewowi w związku z zatonięciem statku _ Bułgaria _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t148894.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/austrii;tez;nie;podoba;sie;unijny;budzet,169,0,864169.html) Austrii też nie podoba się unijny budżet Austriacka minister finansów Maria Fekter skrytykowała zaproponowany przez Komisję Europejską projekt. _ Jest zbyt drogi _.
Tagi: bronisław komorowski, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz