Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski porównuje wybory 4 czerwca do nokautu

0
Podziel się:

Obóz wolności zwyciężył tak, jak bokser na ringu wygrywa mimo zawiązanej z tyłu jednej ręki - mówił prezydent.

Komorowski porównuje wybory 4 czerwca do nokautu
(eecpoland.eu)
bFeWWNTp

To był nokaut mimo nierównej walki. Tak o wyborach 4 czerwca 1989 roku mówi Bronisław Komorowski.

Prezydent bierze udział w gali _ Ludzie Wolności _ organizowanej przez _ Gazetę Wyborczą _ oraz TVN. Bronisław Komorowski mówił, że wybory sprzed 25 lat pokazały zdecydowanie, że Polacy chcą zmiany ustroju:

- Wybory _ czwartego czerwca to było nokaut. Obóz wolności, na czele którego stał Lech Wałęsa po prostu wygrał. Zwyciężył w walce nierównej, bo przecież nie były to w pełni demokratyczne wybory. Wygrał tak, jak bokser na ringu wygrywa mimo zawiązanej z tyłu jednej ręki _ - powiedział Bronisław Komorowski.

bFeWWNTr

Prezydent podkreślił, że miarą sukcesu przełomu 1989 roku jest to, że zdecydowana większość Polaków dobrze ocenia skutki zmiany ustroju. To nasz kolejny _ złoty wiek _ - mówił Bronisław Komorowski:

- _ Za 100 lat, za 200 lat będą się historycy spierali, czy to nie było przypadkiem najlepsze 25 lat Polski. Czy lepiej było za czasów Kazimierza Wielkiego, czy może za czasów króla Stefana Batorego. Dla mnie jedno jest pewne. To jest nasz złoty wiek, naszego pokolenia i naszych pokoleń _- dodał prezydent.

Podczas gali _ Ludzie Wolności _ wybrane zostaną osoby, które w ostatnim ćwierćwieczu stały się symbolami zmian. Głosujący wskazywali swoich kandydatów w pięciu kategoriach: nauka, kultura, biznes, sport i społeczeństwo.

Czytaj więcej w Money.pl
Dzieci odwiedziły Pałac Prezydencki Dzień Dziecka w Pałacu Prezydenckim przebiegał pod znakiem 25-lecia wolności.
Ruszyła druga transza deregulacji zawodów Prezydent podpisał w piątek ustawę z dnia 9 maja 2014 r. o ułatwieniu dostępu do wykonywania niektórych zawodów regulowanych.
Komorowski namawia biznesmenów do... - _ Liczę, że Karty Dużej Rodziny wspomagane przez przedsiębiorców będą dodatkowym elementem zachęcającym samorządy do ich wprowadzania w większym zakresie - _zaznaczył prezydent.
bFeWWNTS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)