Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marszałek
07.10.2009 09:48

Komorowski: Komisja śledcza niepotrzebna

Powołania sejmowej komisji wyjaśniającej "aferę hazardową" domaga się opozycja

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Wniosek stworzenia takiej komisji w sprawie afery hazardowej złożył Klub Lewicy. Marszałek Komorowski powołuje się na opinie mediów. Według niego, dziennikarze twierdzą, że komisje śledcze nie są zbyt przydatne do wyjaśniania tego typu spraw.

Marszałek Sejmu wyjaśnił, że Prawo i Sprawiedliwość zabiegało o to, by szef CBA Mariusz Kamiński przedstawił informację o aferze na forum Sejmu. Komorowski nie przyjął tej propozycji, ponieważ uważa, że od wyjaśniania tego typu kwestii jest komisja śledcza do spraw służb specjalnych. Komorowski powiedział, że zwróci się do przewodniczącego tej komisji, o zaproszenie na posiedzenie Kamińskiego.

Bronisław Komorowski przypomniał, że jutro premier przedstawi informację na temat procesu legislacyjnego przy nowelizacji ustawy o grach losowych i zakładach wzajemnych.

Zdaniem CBA, politycy z bliskiego otoczenia premiera nielegalnie lobbowali w celu zmiany ustawy o grach losowych i zakładach wzajemnych. Mogło to według biura narazić skarb państwa na straty rzędu 500 milionów złotych. W wyniku afery do dymisji podał się minister sportu Mirosław Drzewiecki, Zbigniew Chlebowski został zawieszony w funkcji szefa klubu PO.

Lewica upiera się przy powołaniu komisji

**WedługGrzegorza Napieralskiegomarszałek dopuścił się nadużycia. - _ Więc pytam, czy nasze spotkanie, będzie tylko spotkaniem kurtuazyjnym u pana marszałka aby odsuwać to w czasie? _ - zastanawia się szef Lewicy. _ DlaczegoDonald Tusknie chce przyznać się do winy? Dlaczego chroni siebie jako premiera zrzucając kolejne osoby z sań _ - ciągnie dalej.

Posłowie Lewicy uważają, że powołanie komisji śledczej byłoby także w interesie PO. _ Jeśli mamy ufać zapewnieniom pana premiera Tuska, że osoby odpowiedzialne poniosły już konsekwencje przez dymisję to w dalszym ciągu pozostaje sfera zacieniona i te osoby nigdy nie będą mogły powiedzieć tak jestem niewinny _ - uważaJolanta Szymanek-Deresz.

Bartosz Arłukowiczz kolei obecną aferę porównał do choroby.

Poseł Lewicy uważa, że w pierwszej kolejności powinna zostać zdymisjonowanaJulia Pitera, która_ jak stwierdził - z dużym skutkiem i efektem wyśledziła dorsza za 7,20 a przeoczyła sitwę polityczno-biznesową swoich kolegów i kolesiów z Platformy Obywatelskiej _.

Raport Money.pl
*Majątki bohaterów afery hazardowej idą w miliony * Zdecydowanie najbogatszy w gronie bohaterów tzw. afery hazardowej jest były minister sportu. Majątek Mirosława Drzewieckiego wart jest około 4,6 miliona złotych. Czytaj w Money.pl
Tagi: marszałek, komorowski, komisja, śledcza, potrzeba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz