Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
30.11.2011 12:04

Komorowski karci Sikorskiego za Niemcy

Prezydent przyznał, że potrzebna jest debata na temat przyszłości Europy. Wytknął jednak, co minister zrobił nie tak jak trzeba.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)

*Prezydent Bronisław Komorowski powiedział, że w Polsce jest potrzebna debata na temat naszej wizji integracji europejskiej i przyszłości zjednoczonej Europy. Podczas spotkania z dziennikarzami w Grodzisku Wielkopolskim prezydent przyznał, że wystąpienie ministra Radosława Sikorskiego w Niemczech zawierało nowe elementy, nie konsultowane dotychczas z polską opinią publiczną.- Taka debata powinna być zainicjowana w Polsce - uważa Komorowski. Opozycja domaga się głowy ministra. *

Radosław Sikorski na forum Niemieckiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej mówił o konieczności bliższej współpracy w ramach Unii Europejskiej. Zaapelował do Niemiec, aby broniły strefy euro nie tylko dominując, ale też przewodząc reformom. Opowiedział się za federacyjnym modelem Unii Europejskiej i powiedział, że największym zagrożeniem dla Polski byłby upadek strefy euro.

Według opozycji szef MSZ zaproponował w wystąpieniu zupełną zmianę polityki europejskiej, bez uzgodnienia z Sejmem, rządem i prezydentem.- Taka debata jest potrzebna, ale ona powinna się rozpocząć w kraju - argumentuje prezydent.

POSŁUCHAJ BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO:

Przedstawiciele PiS i Solidarnej Polski argumentują, że że Polacy opowiedzieli się w referendum za wstąpieniem do Unii jako wspólnoty niezależnych narodów. Tymczasem Radosław Sikorski mówi o Unii jako o wspólnocie federacyjnej.

Prezydent Komorowski powiedział, że dyskusja adresowana do zwykłych ludzi pozwoliłaby uniknąć nieporozumień i głosów ktyryki zarówno ze strony opozycji, jak i szeregu komentatorów politycznych. Podkreślił, że nasz kraj opowiada się za dalszą integracją europejską. W opinii prezydenta jest to najlepszy sposób rozwiązywania zarówno problemów Starego Kontynentu, jak i naszych - polskich.

Tymczasem wniosek o odwołanie ministra Radosława Sikorskiego ma dzisiaj zaprezentować Ludwik Dorn.Mariusz Błaszczak podkreślił, że zachowanie ministra Sikorskiego w Berlinie było skandaliczne i pierwszym politykiem, który w tej sprawie zabrał głos był Jarosław Kaczyński.

Przypomniał, że PiS złożył wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu na temat założeń polskiej polityki europejskiej.

POSŁUCHAJ MARIUSZA BŁASZCZAKA:

Solidarna Polska ma za mało głosów, by bez poparcia posłów PiS złożyć wniosek o wyrażenie przez Sejm wotum nieufności ministrowi Sikorskiemu. Wczoraj Jarosław Kaczyński powiedział, że posłowie PiS poprą ten wniosek.

Mariusz Błaszczak dodał, że PiS przedstawi wniosek o pociągnięcie ministra spraw zagranicznych od odpowiedzialności konstytucyjnej przed Trybunałem Stanu.

O sporze o Sikorskiego czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t131266.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sld;tez;ma;pretensje;do;sikorskiego,109,0,978541.html) Sikorski nie powiedział za dużo. Chcą więcej Leszek Miller wylicza rzeczy, których zabrakło w przemówieniu szefa polskiego MSZ.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t18678.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;chce;postawic;sikorskiego;przed;trybunalem;stanu,97,0,978273.html) PiS złoży wniosek o Trybunał Stanu. Minister się cieszy Jarosław Kaczyński stwierdził, że szef resortu spraw zagranicznych złamał konstytucję _ w drastyczny sposób _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t190794.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/sikorski;w;berlinie;odpowiada;kaczynskiemu,174,0,978094.html) Sikorski odpowiada na atak Kaczyńskiego _ - W wielkim napięciu czekam na propozycje PiS - _ mówi minister.
Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz