Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
alimenty
07.03.2007 06:46

Komornik zajmie majątki konkubentów

Sejm zajmie się dziś projektem ustawy, który m.in. przewiduje, że w sytuacji, gdy jeden z rodziców uchyla się od alimentów, obciążenie przechodzi na jego aktualnego partnera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Piotr Polak)

Sejm zajmie się dziś późnym popołudniem projektem ustawy przywracającej Fundusz Alimentacyjny. Przewiduje on między innymi, że w sytuacji, gdy jeden z rodziców uchyla się od płacenia alimentów, obciążenie przechodzi na aktualnego partnera takiej osoby.

Komornik będzie mógł wówczas nawet zająć majątek nowego partnera - niezależnie, czy jest to związek małżeński, czy konkubinat. Poseł PiS Tomasz Latos tłumaczy, że trzeba walczyć z patologiami. Zaznaczył jednak, że nie chodzi o zajmowanie majątku osób trzecich.

Katarzyna Piekarska z SLD nazywa pomysł "totalną paranoją". Jej zdaniem, należałoby raczej popracować nad lepszą ściągalnością alimnetów, niż ingerować w życie osób trzecich.

Sławomir Piechota z Platformy Obywatelskiej zwraca uwagę, że projekt przywracający Fundusz Alimentacyjny uprzywilejowuje jednych kosztem innych.

Fundusz Alimentacyjny zlikwidowała ustawa o świadczeniach rodzinnych w maju 2004 roku. Spowodowało to liczne protesty społeczne. We wrześniu do Sejmu wpłynął obywatelski projekt ustawy przywracający Fundusz.
Ustawa o świadczeniach rodzinnych wprowadziła niższy niż świadczenia z Funduszu dodatek dla osób samotnie wychowujących dzieci.

Tagi: alimenty, wiadomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz