Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komornicy i policjanci żądają lepszej ochrony

0
Podziel się

Zdaniem związkowców szefowie policji świadomie zmniejszają bezpieczeństwo.

Komornicy i policjanci żądają lepszej ochrony
(włodi/CC/flickr)
bEseKmPV

Związkowcy zwrócili się ze społecznym apelem o zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy publicznych. Ich zdaniem konieczne są systemowe rozwiązania w tej kwestii.

Szef Związku Zawodowego Policjantów Antoni Duda uważa, że potrzebne są nie tylko zmiany w prawie, ale także odpowiednie finansowanie funkcjonariuszy. Uważa, że celowe pozostawienie 6 tysięcy wakatów w policji w całym kraju powoduje zmniejszenie bezpieczeństwa pracujących policjantów.

POSŁUCHAJ ANTONIEGO DUDY:

Komornicy i kuratorzy sądowi skarżyli się, że ostatnie ataki na przedstawicieli tych zawodów mają swoje źródło w społecznym wizerunku, jaki kreują media. Prezes Krajowej Rady Komorniczej Andrzej Kulągowski uważa, że media powinny m.in. bardziej wyważać materiały o pracy komorników.

bEseKmPX

POSŁUCHAJ ANDRZEJA KULĄGOWSKIEGO:

W 2009 roku ponad 700 policjantów zostało zaatakowanych przez przestępców. Od 1998 roku w Polsce zginęło na służbie 126 funkcjonariuszy. W 2008 roku doszło do 161 przypadków napaści fizycznej na kuratorów. 110 razy padli ofiarą ataków psów.
Jeden z brutalnieszych przypadków agresji wobec komornika i policjantów miał miejsce 23 marca, kiedy dwóch policjantów zostało oblanych benzyną i podpalonych przez dłużnika.

bEseKmQy
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)