Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
18.11.2014 21:39

Komitet Rafał Dutkiewicz z Platformą wygrał wybory do rady miejskiej

21 mandatów w 37-osobowej Radzie Miejskiej we Wrocławiu zdobył Komitet Rafał Dutkiewicz z Platformą współtworzony przez obecnego prezydenta i PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

21 mandatów w 37-osobowej Radzie Miejskiej we Wrocławiu zdobył Komitet Rafał Dutkiewicz z Platformą współtworzony przez obecnego prezydenta i PO - podała we wtorek miejska komisja wyborcza po przeliczeniu wszystkich protokołów.

Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 14 mandatów, a po jednym mandacie uzyskały: SLD Lewica Razem oraz KWW Bezpartyjni Samorządowcy.

Pozostałe jedenaście komitetów, które startowały w wyborach, nie przekroczyło 5-procentowego progu wyborczego.

Głosowanie odbywało się w 302 obwodach. Uprawnionych do głosowania było 491,9 tys. osób.

Do rady miejskiej Wrocławia rządzący w mieście przez ostatnie cztery lata Klub Radnych Dutkiewicza utworzył koalicję z PO i wystartował pod nazwą Komitet Wyborczy Wyborców Rafał Dutkiewicz z Platformą. Od lutego tego roku, gdy prezydent Dutkiewicz porozumiał się z dolnośląską PO na poziomie regionalnym, radni tej partii nie tworzyli już formalnej opozycji.

Wcześniej klub prezydenta miał samodzielną większość w radzie. W efekcie wyborów w 2010 r. w 37-osobowej radzie było 19 radnych z Klubu Radnych Rafała Dutkiewicza, 10 radnych PO, 7 radnych PiS i jeden radny SLD. W trakcie kadencji jeden z radnych PiS przeszedł do klubu Dutkiewicza.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/m324571.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zarzad-po-szuka-strategii-przed-ii-tura,65,0,1660993.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zarząd PO. Szuka strategii przed II turą Partia ocenia wyniki i planuje strategię na drugą turę, by jej kandydaci zdobyli fotele prezydentów miast.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/m326450.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis-stawia-warunki-przed-debata-sasina-z,39,0,1660967.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Przed debatą w Warszawie. Są warunki PiS-u Prezydent Warszawy zaproponowała swojemu konkurentowi z PiS, Jackowi Sasinowi debatę przed drugą turą wyborów, w najbliższy piątek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/m287891.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/spotkanie-prezydenta-z-prezesami-tk-nsa-i-i,239,0,1660911.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Powyborczy chaos. Prezydent wkracza do gry W związku z problemami z podaniem ostatecznych wyników wyborów prezydent Bronisław Komorowski spotka się z prezesami organów wskazujących kandydatów do składu PKW, a więc z prezesem TK, I prezesem SN oraz prezesem NSA - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/m326601.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/lublinpis-zwyciezyl-w-wyborach-do-rady,8,0,1660936.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wiadomo, kto zwyciężył w Lublinie. Oficjalnie Daje to tej partii 15 mandatów w 31-osobowej radzie. PO zdobyła 13 mandatów, a komitet Wspólny Lublin - 3 mandaty.
Tagi: wybory samorządowe 2014, po, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz