Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komisje za odrzuceniem zmian w ustawie hazardowej

0
Podziel się:

Nowy pomysł odrzuciły sejmowe komisje finansów publicznych oraz kultury fizycznej, sportu i turystyk.

Komisje za odrzuceniem zmian w ustawie hazardowej
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sejmowe komisje finansów publicznych oraz kultury fizycznej, sportu i turystyki zarekomendowały w środę wniosek o odrzucenie projektu nowelizacji ustawy hazardowej, który przewiduje zmniejszenie wpływów do funduszu na leczenie uzależnionych od hazardu.

Zgłoszony przez posłów PiS projekt nowelizacji zakłada, że wpływy do Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych zostaną zmniejszone z 3 do 1 proc. wpływów z dopłat z gier objętych monopolem państwa. Jednocześnie z 77 do 79 proc. miałby wzrosnąć odpis na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej.

Wnioskodawcy argumentowali, że powodem zgłoszenia propozycji takiej nowelizacji jest powtarzająca się corocznie sytuacja, gdy Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych nie wykorzystywał otrzymanych pieniędzy. Według autorów projektu, pieniądze znacznie lepiej zostałyby wykorzystane przez FRKF. Wskazywali np., że w 2012 r. Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych do wydania przeznaczył 18 mln zł, w ramach konkursu rozdysponowano 3 mln zł, z czego tylko 1,7 mln zł przeznaczono na leczenie.

Czytaj więcej w Money.pl
Majstrują przy godle i hymnie państwowym Posłowie zajmą się nowelizacją ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych.
Prawo jazdy po nowemu. Są decyzje Posłowie zagłosowali za zmianami w ustawie o kierujących pojazdami, która dotyczy miedzy innymi egzaminów dla kierowców i oznakowania aut.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)