Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
20.01.2012 14:05

Komisja Millera powróci? Jest decyzja Tuska

Premier naradził się z członkami komisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

*_ - Nie ma przesłanek do wznowienia prac komisji w sprawie katastrofy smoleńskiej - _oświadczył minister Paweł Graś. Oświadczenie to złożył po spotkaniu premiera Donalda Tuska z członkami komisji Jerzego Millera, która badała przyczyny katastrofy smoleńskiej. Po tej rozmowie premier miał podjąć decyzję w sprawie ewentualnego wznowienia prac komisji. *

Po spotkaniu premiera z członkami komisji rzecznik rządu powiedział, że wszyscy rozmówcy zgodzili się, iż w tej chwili nie ma podstaw do wznowienia prac komisji.

POSŁUCHAJ PAWŁA GRASIA:

Jeśli w trakcie prac prokuratury pojawią się nowe dowody, albo okoliczności, nie wykluczone, że komisja wznowi prace. Centrum Informacyjne Rządu zapowiedziało komunikat po spotkaniu. Nie będzie za to, żadnej konferencji prasowej szefa rządu.

Premier mówił w środę, że na razie nie widzi podstaw do wznowienia prac komisji Millera. _ W mojej ocenie - po zapoznaniu się z informacją dotyczącą odczytu, który został przeprowadzony przez fachowców z krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych - nie wynika jednoznaczna potrzeba wznowienia prac komisji. Żadna z konkluzji komisji nie została podważona _ - podkreślił Tusk.

Również według szefa komisji Jerzego Millera oraz członków komisji: Macieja Laska i prof. Marka Żylicza nowe odczyty nie naruszają tez raportu.

Tusk poinformował, że aby uniknąć wszelkich wątpliwości, poprosił o spotkanie z członkami komisji, w tym z Millerem, wiceszefem komisji, a także z szefami zespołów, które pracowały w jej ramach. _ Poproszę ich o ocenę i rekomendację, czy są przesłanki, abym mógł, czy powinien skorzystać z tego przepisu, który premierowi daje prawo do wznowienia pracy komisji _ - zaznaczył szef rządu.

Prokuratorzy wojskowi zaprezentowali w poniedziałek opinię biegłych z krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych, zawierającą odczyt czarnej skrzynki Tu-154M. Jak poinformowali, biegłym nie udało się odczytać wszystkich wypowiedzi z kokpitu Tu-154M; nowe odczyty nie zawierają słów przypisanych byłemu szefowi sił powietrznych gen. Andrzejowi Błasikowi. Ponadto nie ma opinii wskazującej jednoznacznie, że gen. Błasik przebywał w kokpicie.

O śledztwie smoleńskim czytaj w Money.pl
Odczytali czarne skrzynki. Gdzie był Błasik? W południe prokuratura wojskowa przedstawi wyniki ustaleń biegłych dotyczące czarnych skrzynek z Tu 154M, który rozbił się w Smoleńsku.
"Błasik nie naciskał, ale to niewiele zmienia" Janusz Zemke podkreśla, że nagrania oczyszczają jednak z wcześniejszych zarzutów generała Andrzeja Błasika.
To on najwięcej zyska na odstrzeleniu Parulskiego Bartosz Wawryszuk pisze, komu to odwołanie jest najbardziej na rękę.
Tagi: katastrofa w smoleńsku, paweł graś, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz