Notowania

kolumbia
30.10.2012 08:02

Kolumbia: FARC odpowiada za śmierć policjantów?

Jeśli okaże się, że FARC odpowiada za najnowszy atak, będzie to oznaczało, że od początku rozmów zabitych zostało już 15 członków sił bezpieczeństwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Sześciu kolumbijskich policjantów wpadło w zasadzkę urządzoną przez uzbrojonych mężczyzn i zostało zastrzelonych na południowym zachodzie kraju. Działa tam lewicowa FARC - poinformował szef policji.

Generał Jose Roberto Leon powiedział, że policjanci zostali ostrzelani w pobliżu miasta Padilla, gdy przejeżdżali tamtędy na motorach. W ataku ranny został także jeden funkcjonariusz.

18 października w Oslo kolumbijski rząd i przedstawiciele Rewolucyjnych Sił Zbrojnych Kolumbii (FARC) podjęli pierwszą od 10 lat próbę wynegocjowania pokoju w trwającym już od pół wieku konflikcie. Oficjalny dialog pokojowy ma rozpocząć się 15 listopada na Kubie.

Jeśli okaże się, że FARC odpowiada za najnowszy atak, będzie to oznaczało, że od początku rozmów zabitych zostało już 15 członków sił bezpieczeństwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamaskowani partyzanci uwolnili dziennikarza Francuski dziennikarz został porwany miesiąc temu.
Duży zamach bombowy. Są zabici i ranni W zamachu bombowym w stolicy Kolumbii Bogocie zginęło pięć osób, a 29 zostało rannych.
Partyzanci uwolnili zakładników po 14 latach Uwolnienie więźniów może w przyszłości otworzyć nowy rozdział w negocjacjach władz z FARC na temat zakończenia konfliktu w Kolumbii.
Tagi: kolumbia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz