Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejni zwolennicy Mursiego skazani na śmierć

0
Podziel się:

Chodzi o dwóch mężczyzn, którzy zrzucali z dachu apartamentowca w Aleksandrii młodych ludzi. Jedna z osób, nad którymi się w ten sposób znęcali, zmarła.

Mohamed Mursi
Mohamed Mursi (Marzouk113/cc/wikimedia)
bEUTZYLF

Chodzi o dwóch mężczyzn, którzy zrzucali z dachu apartamentowca w Aleksandrii młodych ludzi. Jedna z osób, nad którymi się w ten sposób znęcali, zmarła.

Wyrok wymaga zatwierdzenia przez muftiego - interpretatora prawa islamskiego. Treść orzeczenia została już wysłana do oceny. To kolejny wyrok śmierci wydany w Egipcie pomimo międzynarodowych apeli.

W poniedziałek skazano na śmierć 529 członków Bractwa Muzułmańskiego, oskarżanych między innymi o zabójstwa żołnierzy i policjantów. Zwolennicy odsuniętego od władzy w lipcu prezydenta Mohameda Mursiego są w Egipcie sukcesywnie karani, często śmiercią.

bEUTZYLH

Spośród 529 oskarżonych, skazanych w poniedziałek, 153 przebywa w aresztach, a pozostałych skazano zaocznie. Po ubiegłorocznych zamieszkach do więzienia trafiły tysiące członków zdelegalizowanego Bractwa Muzułmańskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/m302034.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ostra;krytyka;onz;wobec;wladz;egiptu,46,0,1503278.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ostra krytyka ONZ wobec władz Egiptu Tak ostrych słów wobec egipskich władz z ONZ nie słyszano już dawno.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/m221007.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/proces;mursiego;odroczony;do;22;lutego,155,0,1467803.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Proces Mursiego odroczony do 22 lutego Wraz z nim oskarżonych jest 130 osób, w tym członkowie Bractwa Muzułmańskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/m295742.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;w;egipcie;w;kairze;zastrzelono;wysokiego;ranga;przedstawiciela;msw,68,0,1467204.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W Kairze znów gorąco. Nie żyje szef biura MSW Zabity został generał Mohammed Said, szef biura technicznego w MSW. Doradzał on ministrowi spraw wewnętrznych Mohammedowi Ibrahimowi, który w ubiegłym roku był celem nieudanego ataku terrorystycznego.
bEUTZYMi
KOMENTARZE
(0)