Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
deregulacja zawodów
02.10.2012 13:19

Kolejne zawody mają być uwolnione. Sprawdź, które tym razem

Ministerstwo sprawiedliwości przygotowało listę 91 zawodów przeznaczonych do deregulacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Damian Klamka/East News)

*Ministerstwo sprawiedliwości przygotowało drugą transzę zawodów przeznaczonych do deregulacji. Propozycja zawiera 91 profesji pozostających w dyspozycji Ministra Finansów oraz Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej - takich jak makler giełd towarowych czy architekt. *

_ - Dziś resort rozpoczął konsultacje społeczne _ - poinformował minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Minister wyraził przekonanie, że w obliczu nadchodzącego kryzysu uwolnienie grupy zawodów branży budowlanej z pewnością przyczyni się do poprawy sytuacji na rynku pracy.

_ - Wiadomo, że ten sektor jest dotknięty głębokim kryzysem. Dzięki deregulacji, szczególnie małe i średnie przedsiębiorstwa, będą mogły obniżyć cały szereg kosztów. Zwiększy się też liczba osób, które będą mogły wykonywać te zawody _ - tłumaczy Gowin.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA GOWINA:

źródło: IAR

Minister Gowin jest przekonany, że także i tym razem nie obejdzie się bez protestów. Jego zdaniem, sporo kontrowersji może wywołać uwolnienie zawodu urbanisty.

_ - Urbanistów w Polsce jest nieco ponad tysiąc. To powoduje, że ceny ich usług są nieracjonalnie wysokie. A jakość usług? To proszę się rozejrzeć dookoła jak wygląda Polska. Chcemy, by cały szereg usług świadczonych przez urbanistów mogli wykonywać architekci _ - tłumaczy Gowin.

POSŁUCHAJ JAROSŁAWA GOWINA:

źródło: IAR

Ministerstwo w przyszłym tygodniu rozpoczyna prace nad trzecią transzą. Będzie ona związana z zawodami dotyczącymi ochrony środowiska, a także tymi, które leżą w gestii ministerstwa gospodarki. Minister Gowin liczy też na to, że uda się choć po części pokonać opór ministerstwa zdrowia i uwolnić część zawodów.

W miniony wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt pierwszej transzy deregulacyjnej. Pierwotny projekt ustawy otwierał dostęp do 49 zawodów, przyjęta lista liczy 50 profesji.

Czytaj więcej w Money.pl
Łatwiej będzie zostać adwokatem i taksówkarzem - deregulacja ruszyła Pakiet ustaw zmieni zasady funkcjonowania niemal 50 zawodów, dotychczas objętych państwową kontrolą.
O tym dyskutuje dziś Rada Ministrów O tym, co czeka nas na dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów.
Zdradzają, co dalej z deregulacją zawodów Pierwsza transza obejmuje całościową lub częściową deregulację 49 zawodów.
Tagi: deregulacja zawodów, deregulacja, gowin, prawo, zawody, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz