Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
telewizja cyfrowa
21.04.2013 17:41

Kolejne wyłączenia naziemnej telewizji analogowej

W tych dniach będzie uruchomionych również 16 stacji głównych oraz 40 tak zwanych stacji doświetlających.

Podziel się
Dodaj komentarz
(charlesdyer/CC/Flickr)

Dzisiejszej i jutrzejszej nocy przygotujmy się na wyłączenia sygnałów telewizji analogowej. W poniedziałek i wtorek (22 i 23 kwietnia, około godziny 1.00.) zostaną wyłączone nadajniki w Częstochowie, Gorlicach, Kłodzku, Opolu, Rabce, Szczawnicy, Tarnowie, Wrocławiu i Zakopanem.

W tych dniach będzie uruchomionych również 16 stacji głównych oraz 40 tak zwanych stacji doświetlających. Umożliwią one odbiór programów nadawanych cyfrowo około pięciuset tysiącom osób mieszkających na terenach podgórskich, gdzie sygnał dociera z trudem.

Jacek Strzałkowski z Urzędu Komunikacji Elektronicznej przewiduje, że w takich miejscach przerwa w dostępie do telewizji wyniesie od kilku do 17 godzin.

- _ Na południu kraju w terenach górskich tam jest wymagane doświetlanie miejscowości, które znajdują się w dolinach. Do łącznie jest kilkaset takich stacji, które je doświetlają. Gdy wygasną te główne nadajniki analogowe, wówczas też, wygaśnie sygnał z przemienników i ekipy techniczne, które je obsługują, muszą udać się każdej z tej stacji i tam przełączyć sygnał na cyfrowy _ - wyjaśnia Strzałkowski.

Obecny, czwarty już etap wyłączeń nadajników analogowych obejmie 379 gmin z 8 województw. Na tym obszarze mieszka prawie 5 milionów osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Znana telewizja zaatakowana przez hakerów Przyznała się do tego organizacja Syryjska Armia Elektroniczna.
Niemiecki serial fałszuje prawdę historyczną? Dyrektor generalny niemieckiej telewizji publicznej ZDF Thomas Bellut ubolewa w liście przesłanym do prezesa TVP, że polscy widzowie mogli uznać za "niesprawiedliwy i krzywdzący" sposób, w jaki przedstawiono Armię Krajową w emitowanym przez tę niemiecką stację serialu.
Czy klienci naprawdę wygrali wojnę z nc+? Money.pl pyta ekspertów, jakie będą skutki awantury wokół cyfrowej platformy.
Tagi: telewizja cyfrowa, polska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz