Notowania

czechy
19.10.2012 19:15

Kolejne ofiary alkoholu w Czechach. To nie koniec afery?

Zmarły dwie kolejne osoby w wyniku spożycia zatrutego alkoholu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(justindc/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Ofiarami metylu są dwaj ponad sześćdziesięcioletni mężczyźni. Liczba ofiar śmiertelnych afery metylowej w Czechach wzrosła do 30-tu.

Zmarli w szpitalach w Opavie i Brnie. Czeska inspekcja sanitarna ciągle nawołuje do zrezygnowania z zakupów podejrzanych wyrobów alkoholowych.

Wydała też zakaz sprzedaży wódki i rumu pochodzącego z firmy Drak. Właśnie w niej odkryto ogromne zasoby wódki i rumu w butelkach. Były przygotowane do dystrybucji. Badania laboratoryjne wykazały, że połowę ich pojemności stanowi metyl.

Jej właściciel został dziś rano aresztowany. Jednak sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury i nie zastosował wobec niego aresztu śledczego. Orzekł, że policja przedstawiła wyjątkowo słabe dowody.

Werdykt sądu wywołał natychmiast mnóstwo krytyki w mediach i opinii publicznej. Łącznie podejrzanych w aferze metylowej jest ponad 50 osób a kilkanaście przebywa w areszcie śledczym. Nie wykluczone, że zatruty alkohol firmy Drak może znajdować się też w Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl
Znów afera ze skażonym alkoholem z Czech Czeska policja zabezpieczyła w Zlinie na południowym wschodzie kraju 7600 butelek z rumem zawierającym alkohol metylowy.
Ważna decyzja w sprawie czeskiego alkoholu Po decyzji Głównego Inspektoratu Sanitarnego, można już sprowadzać alkohol zza południowej granicy.
Nowe informacje w sprawie alkoholu z Czech Czeska policja poinformowała o aresztowaniu pięciu osób - członków siatki dystrybuującej alkohol metylowy, który spowodował dotąd śmierć w tym kraju 26 osób.
Tagi: czechy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz