Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
karta dużej rodziny
30.11.2013 11:17

Kolejne miasto wprowadzi Kartę Dużej Rodziny

Władze Gorzowa Wielkopolskiego zdecydowały się na wspieranie rodzin wychowujących trójkę i więcej dzieci

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStockphoto)

. Ma ona uprawniać do szeregu zniżek i ulg, a przez to nieco ulżyć domowym budżetom wielodzietnych rodzin.

Początkowo oferta ma dotyczyć głównie kultury, sportu i rekreacji, ale z czasem katalog zniżek i ulg ma być poszerzany. W Gorzowie Wlkp. przyjęto zasadę, że zniżki i ulgi będą wynikały z deklaracji instytucji uczestniczących w programie.

Od stycznia przyszłego roku posiadacze Karty Dużej Rodziny zapłacą mniej m.in. za korzystanie z biblioteki, będą mieli zniżki na koncerty i inne wydarzenia organizowane przez Miejskie Centrum Kultury czy też bezpłatny wstęp do Galerii BWA i Galerii Sztuki Najnowszej. Ponadto uczestnicy programu zyskają uprawnienia do zniżek w filharmonii, muzeum, teatrze i Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym Słowianka. Ulgi obejmą też ofertę Jazz Clubu _ Pod Filarami _ i Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Żłobki miejskie wprowadzą 50 proc. opłaty za pobyt dziecka, w przypadku rodzin wielodzietnych (co najmniej troje dzieci) objętych pomocą opieki społecznej, jeśli do żłobka uczęszcza więcej niż jedno dziecko. Urzędnicy zastrzegają jednak, że to dopiero początek i katalog ulg i zniżek będzie stale powiększany. W tym zakresie liczą na współpracę nie tylko ze spółkami komunalnymi i powiązanymi z miastem, ale także na podmioty prywatne.

_ Do rozpoczęcia programu pozostał miesiąc, który będzie okresem pozyskiwania partnerów programu, oferujących ulgi i zniżki dla rodzin wielodzietnych. Realizacja programu będzie przebiegała w sposób otwarty, zakładając stałe poszerzanie kręgu takich podmiotów _ - powiedziała PAP dyr. Gabinetu Prezydenta Gorzowa Wlkp. Anna Zaleska. Według danych magistratu w Gorzowie Wlkp. mieszka prawie tysiąc rodzin, którym Karta będzie przysługiwała. Będzie ona wydawana bezpłatnie na okres roku, po złożeniu wniosku.

Badanie w zakresie potrzeb i oczekiwań pokazało, że rodziny wielodzietne najbardziej liczą na wsparcie w zakresie: zakupu materiałów i podręczników szkolnych (72 proc. ankietowanych), rodzinnych biletów uprawniających do transportu komunikacją miejską (68 proc. ankietowanych) oraz oferty sportowo-rekreacyjnej miasta (67 proc. ankietowanych).

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: karta dużej rodziny, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz