Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejne mecze przy pustych trybunach

0
Podziel się:

Komendant dolnośląskiej policji złożył do wojewody wnioski o zamknięcie ze względów bezpieczeństwa stadionów Śląska Wrocław i KGHM Zagłębia Lubin

Kolejne mecze przy pustych trybunach
(włodi/CC/Flickr)

Dolnośląska policja złożyła do wojewody dwa wnioski o zamknięcie ze względów bezpieczeństwa stadionów piłkarskich Śląska Wrocław i KGHM Zagłębia Lubin dla imprez masowych.

Śląsk najbliższy mecz na własnym stadionie ma rozegrać w sobotę o godz. 17.00 z PGE GKS Bełchatów. Zagłębie zagra w Lubinie dopiero 25 maja z Wisłą Kraków.

Jak powiedział wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa, decyzje w sprawie ewentualnego zamknięcia stadionów podjęte zostaną w piątek rano, po konsultacjach ze wszystkimi służbami.

W uzasadnieniu policyjnego wniosku czytamy: _ Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, w związku z ujawnionymi przez policję i służby porządkowe, naruszeniami porządku prawnego przed, podczas i po meczu piłki nożnej, który został rozegrany 10 maja 2011 r. w Lubinie pomiędzy zespołami Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin, a wynikającymi z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych oraz innych ustaw, polecił przeprowadzić szczegółową analizę zaistniałych incydentów, których uczestnikami byli kibice obu drużyn. _

Na podstawie dokonanej oceny, komendant wojewódzki policji wystąpił do wojewody dolnośląskiego o wydanie decyzji administracyjnej zakazującej przeprowadzenia najbliższych imprez z udziałem publiczności podczas rozgrywek ekstraklasy na stadionach obu drużyn.

Policjanci wniosek swój umotywowali powtarzającymi się zachowaniami kibiców zarówno Śląska Wrocław jak i Zagłębia Lubin. Chodzi między innymi o _ posiadanie i odpalanie środków pirotechnicznych w postaci rac i petard, posiadanie środków odurzających, niestosowanie się do poleceń służb porządkowych i policji, próby wtargnięcia na teren stadionu bez biletu, m.in. przez ogrodzenie obiektu, czy zrywanie hamulca bezpieczeństwa w pociągu, którym podróżowali kibice _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t139062.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rzad;zapewnia;poslow;przestepcy;znikna;ze;stadionow,19,0,827923.html) Rząd zapewnia posłów: Przestępcy znikną ze stadionów Wiceszef MSWiA Adam Rapacki zapewnił, że wyeliminowani zostaną wszyscy chuligani.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/54/t139062.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/policja;zatrzymala;kiboli;lecha;i;legii,113,0,826225.html) Policja zatrzymała kiboli Lecha i Legii Zatrzymano 21 chuliganów, którzy tydzień temu brali udział w burdach w Bydgoszczy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t139139.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/policja;wylapuje;kiboli;maja;starucha,102,0,826726.html) Policja wyłapuje kiboli. Mają Starucha Policjanci zatrzymują chuliganów, którzy brali udział w zamieszkach podczas finału Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawą a Lechem Poznań.

_ _

kraj
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)