Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kolejne dymisje po odejściu Ćwiąkalskiego

0
Podziel się:

Premier zdymisjonował Prokuratora Krajowego i szefa więziennictwa.

Kolejne dymisje po odejściu Ćwiąkalskiego
(PAP/Radek Pietruszka)

*Po przyjęciu dymisji ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego, premier Donald Tusk ogłosił kolejne dymisje. Premier Donald Tusk zapowiedział, że odwoła Prokuratora Krajowego Marka Staszaka oraz wiceministra sprawiedliwości Mariana Cichosza. Stanowiska stracą też: dyrektor generalny Służby Więziennej generał Jacek Pomiankiewicz oraz Artur Kowalski, dyrektor płockiego więzienia. *

Minister sprawiedliwości spotkał się z premierem Tuskiem dziś rano. Dymisja została przyjęta. W ocenie szefa rządu to Zbigniew Ćwiąkalski ponosi główną odpowiedzialność polityczną za śmierć skazanego Pazika.

POSŁUCHAJ PREMIERA:


Donald Tusk poinformował także, że zdecydował o zdymisjonowaniu innych osób z kierownictwa wymiaru sprawiedliwości.

POSŁUCHAJ PREMIERA:


Premier podkreślił, że w sprawie śmierci skazanego Roberta Pazika od wczoraj toczy się prokuratorskie śledztwo, które ma wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia. Premier Tusk podkreślił, że w sprawie śmierci Krzysztofa Olewnika w 2001 roku mogło dochodzić do wielu nieprawidłowości, które teraz należy ostatecznie wyjaśnić.

POSŁUCHAJ PREMIERA:


Po ogłoszeniu kolejnych dymisji Donald Tusk powiedział, że poprze utworzenie specjalnej komisji sejmowej, która zajęłaby sie wyjaśnieniem _ sprawy Olewnika. Tusk będzie rekomendował Sejmowi powołanie komisji. Jej powołania komisji domagają się politycy PiS. _

POSŁUCHAJ PREMIERA:


Zbigniew Cwiakalski ustapił ze stanowiska w związku ze sprawą śmierci kolejnego z zabójców Krzysztofa Olewnika. Władze więzienia podały, że Robert Pazik, skazany na dożywocie, powiesił się w swojej celi. Był trzecim ze skazanych w sprawie Krzysztofa Olewnika, który popelnił samobójstwo.

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA ĆWIĄKALSKIEGO:


Minister przyznał, że zdecydowanie czuł się pod presją, jego zdaniem był atakowany ze wszystkich stron. _ - Pomimo, że jestem odporny, trudno było wytrzymać taki atak. Nie ma jednak powodu do tego,aby PiS wypinał pierś z dumą - _mówił Ćwiąkalski.

_ - Każdy polityk musi się liczyć z tym,że odejdzie nawet jeśli ktoś inny popełnił błędy. Ja jednak mam gdzie wracać _ - podkreślał.

_ - Zawsze jest żal, że się nie udało zrealizować wszystkich planów, dokończyć zadań. Udało nam się jednak zrealizować przetarg na system dozoru elektronicznego,przygotować ustawę o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury (Sejm w najbliższy piątek odrzuci weto), wprowadzić podwyżki dla sędziów i prokuratorów, choć nie do samego końca ( ustawa jeszcze nie jest uchwalona) - mówił Ćwiąkalski. _

Nie wiadomo kto zastąpi Zbigniewa Ćwiąkalskiego na stanowisku ministra sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE:

Zbigniew Ziobro zarzucił ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ćwiąkalskiemu _ kłamstwo i demagogię _ w związku ze sprawą zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Zbigniew Ziobro w Sygnałach Dnia przypomniał, jakie działania podjął w tej sprawie jako minister sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro dodał, że w tej sprawie można było oczywiście zrobić więcej, dlatego PiS chce powołania komisji śledczej.

Zbigniew Ziobro zarzucił ministrowi Ćwiąkalskiemu, że nie dochował szczególnej staranności w sprawie związanej z zabójstwem Krzysztofa Olewnika. Wczoraj rano w zakładzie karnym w Płocku powiesił się kolejny zabójca Krzysztofa Olewnika - Robert Pazik.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)