Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papała
12.03.2010 06:02

Kolejne błędy w śledztwie w sprawie zabójstwa Papały

Przez ponad 12 lat ignorowano ślady krwi, które mógł zostawić zabójca.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przez ponad 12 lat policjanci i prokuratorzy badający sprawę zabójstwa generała Marka Papały ignorowali ślady krwi, które mógł zostawić zabójca.

Funkcjonariusze nie wykonali odpowiednich badań - mimo polecenia prokuratora, który skontrolował ich pracę. Gdyby to zrobili, mogliby poznać, kim był morderca byłego szefa policji - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Gazeta przypomina, że do dzisiaj nie wiadomo, kim był człowiek, który zabił Marka Papałę. Świadkowie widzieli tylko sylwetkę mężczyzny, uciekającego spod bloku na warszawskim Służewcu. Policja i prokuratura z zeznań świadków odtworzyły drogę ucieczki mordercy. Mniej więcej w tym samym miejscu, w którym policyjne psy zgubiły trop zabójcy, na asfaltowym chodniku policjanci zobaczyli kilkanaście brązowych plam. Technicy wycięli kawałki asfaltu. Okazało się, że ciemne plamy to ludzka krew.

Jednak od 12 lat ani funkcjonariusze z policyjnej grupy _ Generał _, ani dwoje prokuratorów Jerzy Mierzewski i Elżbieta Grześkiewicz nie sprawdzili, czy jest to krew jednego z gangsterów, których podejrzewano o pociągnięcie za cyngiel. Zamiast tego śledczy z uporem badali, czy to krew generała Marka Papały, który leżał martwy kilkaset metrów dalej.

Tagi: papała, policja, prokuratura, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz