Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejna sekcja ofiary katastrofy smoleńskiej

Biegli z wrocławskiego Zakładu Medycyny Sądowej badają ekshumowane ciało. Sprawdzają czy to Anna Walentynowicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Warżawa)

*Kolejna sekcja ofiary katastrofy smoleńskiej. We wrocławskim Zakładzie Medycyny Sądowej trwa sekcja ciała, które ekshumowano we wtorek na stołecznych Starych Powązkach. Być może będzie to ciało Anny Walentynowicz. *

Syn Anny Walentynowicz Janusz - który widział ekshumowane ciało - powiedział wczoraj dziennikarzom, że ekshumowane w Gdańsku szczątki nie są ciałem jego matki. _ Czekam z niecierpliwością na wyniki i mam nadzieję, że sekcja wykaże, że to drugie ciało, to ciało mojej mamy _ - mówił.

_ - Wczorajsza sekcja _- zdaniem Piotra Walentynowicza, wnuka działaczki Solidarności - _ jasno potwierdziła, że szczątki wydobyte z grobu w Gdańsku nie należą do słynnej działaczki Solidarności _. _ Ciało, którego sekcja była wczoraj dokonywana to w stu procentach nie jest nasza babcia _ - powiedział. Piotr Walentynowicz ma nadzieję, że dzisiejsza sekcja wykaże, że w grobie na Powązkach spoczywały szczątki Anny Walentynowicz.

Piotr Walentynowicz pochwalił przy okazji ekipę, która wczoraj przeprowadzała sekcję i będzie to robić również dzisiaj. _ Ja osobiście nie mam żadnych zastrzerzeń ani uwag _- powiedział.

Sekcje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej zleciła wojskowa prokuratura. Śledczy mają bowiem watpliwości co do tożsamości pochowanych osób. Wcześniej ekshumowano i przebadano ciała Przemysława Gosiewskiego i Janusza Kurtyki. Naczelna Prokuratura Wojskowa - po przeanalizowaniu opinii biegłych - poinformowała, że Rosjanie popełnili błędy w czasie sekcji przeprowadzanych tuż po katastrofie.

Federacja przyznała na razie, że w dwóch przypadkach mogło dojść do pomylenia numerów a co za tym idzie wydania nie tych zwłok, na które czekała dana rodzina.

Czytaj więcej w Money.pl
Planują ekshumację. "To dla mnie nieludzkie" - Byłam przekonana do słuszności tego kroku po katastrofie - oświadcza senator PiS, Beata Gosiewska.
Rozpoczęła się ekshumacja Anny Walentynowicz Na teren zamkniętego cmentarza próbowały wejść posłanki PiS ale nie pozwoliła im policja.
Kopacz o profanowaniu zwłok w Smoleńsku - _ Pierwsza ekshumacja pokazała, że to jest właśnie ta osoba, która miała być, a przyczyną zgonu był uraz wielonarządowy _- podkreśla marszałek Sejmu.
Tagi: ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej, sekcja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz