Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejna ofiara Obamacare. Duże zaskoczenie

0
Podziel się:

Amerykańska sekretarz zdrowia i służb społecznych Kathleen Sebelius podała się do dymisji.

Kolejna ofiara Obamacare. Duże zaskoczenie
(windsordi/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Amerykańska sekretarz zdrowia i służb społecznych Kathleen Sebelius podała się do dymisji z powodu problemów z wdrażaniem reformy zdrowia - poinformowała stacja telewizyjna CNN.

Kathleen Sebelius znalazła się w ogniu krytyki ze względu na liczne problemy z wprowadzeniem w życie reformy systemu ubezpieczeń zdrowotnych (Obamacare), m.in. z internetową rejestracją ubezpieczonych.

Sebelius ma zastąpić Sylvia Mathews Burwell, dotychczasowa szefowa biura zarządzania i budżetu przy Białym Domu. Obamacare to sztandarowa reforma Baracka Obamy. Już podczas kampanii w 2008 roku obiecał on, że zreformuje amerykański system opieki zdrowia tak, by zapewnić jak najbardziej powszechny system ubezpieczeń.

Przed wejściem w życie w październiku 2013 roku jej głównego filaru, czyli możliwości wyboru polis ubezpieczeniowych przez nie objętych ubezpieczeniem Amerykanów, bez żadnego ubezpieczenia było w USA około 40 milionów osób.

Czytaj więcej w Money.pl
USA: Obama ujawnił projekt budżetu Prezydent USA proponuje nowe wydatki na edukację, bezrobotnych i infrastrukturę, co ma wspomóc walkę z nierównościami społecznymi.
USA nie zrezygnują z podsłuchów Prezydent Barack Obama ogłosi zmiany w programach inwigilacji prowadzonej przez wywiad USA.
Barack Obama ograniczy działania NSA? Wśród zarekomendowanych zmian jest propozycja pozbawienia NSA zdolności do przechowywania danych telefonicznych Amerykanów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)