Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kodeks wyborczy. Sejm odrzucił ograniczenie kadencji samorządowców

0
Podziel się:

Przedstawiciele Ruchu Palikota przekonywali, że ograniczenie kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast znacząco poprawi funkcjonowanie samorządów.

Kodeks wyborczy. Sejm odrzucił ograniczenie kadencji samorządowców
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sejm odrzucił w głosowaniu projekt klubu Ruchu Palikota dotyczący zmian w kodeksie wyborczym, przewidujący ograniczenie liczby kadencji wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do maksymalnie dwóch.

Za odrzuceniem projektu klubu RP było 262 posłów, przeciw było 179, dwóch wstrzymało się od głosu.

W trakcie wczorajszej debaty klub PO złożył wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Poparcie tego wniosku zapowiedziało PSL. Również klub SLD zapowiedział, że nie poprze propozycji Ruchu. Według PiS i Solidarnej Polski, nad problemami poruszonymi w projekcie RP warto dyskutować, jednak propozycja Ruchu ich nie rozwiązuje.

Przedstawiciele klubu RP przekonywali, że ograniczenie kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast znacząco poprawi funkcjonowanie samorządów.

Zdaniem klubu PO, przedstawiona prze RP propozycja ma podłoże emocjonalne i nic nie wnosi do kwestii rozwiązywania problemów samorządów.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w kodeksie wyborczym. Co nowego? Od dziś obowiązuje znowelizowany kodeks wyborczy. Odświeżenie ustawy jest związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z 20 lipca 2011 r.
Urzędnicy i tak dostaną duże nagrody Marszałek Ewa Kopacz zapowiedziała, że nagrody dla członków prezydium Sejmu zostaną zawieszone do końca kadencji.
Stolica zapłaciła już 6 mld zł. Wyrok Trybunału Od 2003 r. Warszawa zapłaciła 6 mld zł tzw. janosikowego. Czy będzie płacić dalej?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)