Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kochanowski: Nie będzie zmian w spadkach dla gejów

0
Podziel się

Wyrok ze Strasburga nie wpłynie na nasze prawo.

Kochanowski: Nie będzie zmian w spadkach dla gejów
(PAP/Grzegorz Jakubowski)
bEgwDKUR

Ostatni wyrok Trybunału w Strasburgu wobec Polski nie wpłynie na zmiany w naszym prawie - uważa rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski.

Chodzi o wyrok w sprawie polskiego homoseksualisty, który po śmierci swojego partnera nie mógł nabyć prawa do jego kwaterunkowego mieszkania. Strasburg uznał, że brak możliwości dziedziczenia w Polsce przez partnerów homoseksualnych narusza Konwencję Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

Gość _ Salonu Politycznego Trójki _ podkreślał, że ten wyrok nie zmienia w żadnym stopniu obowiązującej u nas definicji małżeństwa. Jednak w ocenie Janusza Kochanowskiego, w świetle polskiego prawa należy rozważyć, co zrobić, by osoby żyjące pod jednym dachem mogły mieć prawo do dziedziczenia, wspólnego opodatkowania czy odwiedzania w szpitalu.

bEgwDKUT

Rzecznik Praw Obywatelskich podkreślał, że nie należy wchodzić _ z butami _ w stosunki intymne i seksualne mieszkających ze sobą osób. Jak mówił, decydujący powinien być fakt, że osoby mieszkają wspólnie i prowadzą jedno gospodarstwo. Jak zaznaczył w Radiowej Trójce, nie chodzi o wzniecanie wojny kulturowej i wprowadzanie rozwiązań niezgodnych z ustawą zasadniczą.

bEgwDKVu
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)