Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kobiety w Turcji. Wicepremier zaskoczył: Kobieta nie powinna publicznie głośno się śmiać

0
Podziel się:

Mężczyzna musi być moralny, kobieta także musi wiedzieć, co jest przyzwoite, a co nie- powiedział wicepremier Turcji.

Kobiety w Turcji. Wicepremier zaskoczył: Kobieta nie powinna publicznie głośno się śmiać
(Nana B Agyei/Flickr.com/CC 2.0)

Wicepremier Turcji Bulent Arinc oświadczył, że kobieta musi zachować uczciwą postawę moralną i nie powinna się głośno śmiać w miejsca publicznych. Jego wypowiedź wywołała polemikę w Turcji, kraju muzułmańskim, ale laickim.

_ - Mężczyzna musi być moralny, kobieta także musi wiedzieć, co jest przyzwoite, a co nie _ - powiedział Arinc w mieście Bursa, na północnym zachodzie kraju. Arinc jest wpływowym członkiem konserwatywnego rządu oraz jego rzecznikiem.

Dodał, że kobieta _ nie powinna śmiać się głośno przed wszystkimi, powinna koniecznie cały czas zachowywać przyzwoitość _. To zdanie wywołało lawinę głównie oburzonych reakcji w mediach społecznościowych, gdzie internauci krytykowali _ coraz bardziej rażące interwencje _ tureckich władz w prywatność obywateli.

_ Przestańcie dawać nam lekcje moralności i zamiast tego poinformujcie nas o pieniądzach, które ukradliście _ - napisał jeden z internautów na Twitterze. Nawiązywał do skandalu korupcyjnego dotyczącego najbliższego otoczenia premiera Recepa Tayyipa Erdogana, który wybuchł w grudnia ubiegłego roku.

_ - Nie mogę przestać się śmiać z tej lekcji moralności! _ - napisała użytkowniczka Twittera.

Wypowiedź wicepremiera, który już w przeszłości wielokrotnie dawał rady dotyczące życia w czystości, zgodnie z zasadami zapisanymi w Koranie, miała również polityczne konsekwencje.

Niecałe dwa tygodnie przed wyborami prezydenckimi Arincowi odpowiedział kandydat opozycji Ekmeleddin Ihsanoglu.

_ - Naprawdę musimy usłyszeć radosny śmiech kobiet _ - napisał na Twitterze Ihsanoglu, który będzie głównym rywalem Erdogana w wyrobach. Ich pierwsza tura odbędzie się 10 sierpnia.

Latem ubiegłego roku przez Turcję przeszła fala protestów przeciwko coraz bardziej autorytarnemu stylowi rządzenia ekipy Erdogana i tendencjom islamistycznym rządu. Partia Erdogana jest u władzy od 2002 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Co się stanie z irackimi chrześcijanami? Państwo Islamskie zostawiło do wyboru konwersję na islam, płacenie specjalnego podatku religijnego lub śmierć.
Kazali obrzezać kobiety. ONZ reaguje _ - Jesteśmy poruszeni faktem, że wskutek tego nakazu może ucierpieć do czterech milionów kobiet i dziewcząt - _ dodała przedstawicielka ONZ.
Zwolniona z celi śmierci jest już we Włoszech Włoska telewizja pokazała 27-letnią Meriam Ibrahim wysiadającą z samolotu w towarzystwie męża i dwójki malutkich dzieci.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)