Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
secret service
27.03.2013 06:30

Kobieta po raz pierwszy na czele Secret Service

Julia Pierson jest pierwszą kobietą na tym stanowisku od czasu utworzenia agencji w 1865 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent USA Barack Obama powierzył Julii Pierson stanowisko dyrektora Secret Service (Tajnej Służby Stanów Zjednoczonych) - poinformował Biały Dom. Person będzie pierwszą kobietą na tym stanowisku od czasu utworzenia agencji w 1865 roku.

Julia Pierson jest obecnie szefową personelu Secret Service, agencji zajmującej się wykrywaniem przestępstw finansowych oraz ochroną prezydenta i wiceprezydenta USA i ich rodzin, a także specjalnych gości rządu USA.

_ - W swej 30-letniej pracy w Secret Service Julia konsekwentnie dawała przykład poświęcenia, jakie mężczyźni i kobiety wykazują w codziennej służbie. Julia ma znakomite kwalifikacje do kierowania agencją, która nie tylko zapewnia bezpieczeństwo Amerykanom podczas ważnych imprez i zabezpiecza nasz system finansowy, ale także chroni przywódców USA i ich rodziny _ - oświadczył w komunikacie prezydent Obama.

Nominacja Pierson nie wymaga zatwierdzenia przez Senat. Dotychczas dyrektorem Secret Service był Mark Sullivan.

Secret Service powołano tuż po wojnie secesyjnej do walki z fałszowaniem pieniędzy. Do 2003 roku agencja była częścią Departamentu Skarbu, obecnie jest włączona do Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: secret service, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz